fbpx
Політика
Як шахраї обманюють людей на межі з Кримом

Співробітники внутрішньої безпеки Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби викрили шахрайську схему, за якою у людей виманювали гроші. При цьому своїми діями злочинці дискредитували авторитет та імідж прикордонного відомства.

За отриманою інформацією зловмисники звертались до власників нерухомості на материковій Україні, які розміщували оголошення про операції з продажем, та висловлювали наміри придбати їх майно. Називалися вони жителями з тимчасово окупованої території АР Крим та домовившись про зустріч для владнання всіх юридичних питань, за деякий час телефонували довірливим громадянам і розповідали про проблеми з перетином адмінмежі.

Читайте також:  Системи прикордонного контролю США вже прибули для надання військової допомоги Україні.

За їх словами, прикордонники створюють перешкоди в подорожі та вимагають кошти за пропуск. Для вирішення цього питання певну суму грошей необхідно негайно «переслати» на номер телефону «прикордонника». Це часом і робили довірливі громадяни. Крім того, щоб заспокоїти громадян та втертись у довіру, шахраї надавали номери транспортних засобів, на яких вони прямують на зустріч, а також прізвище та ім’я, зрозуміло – вигадані, повідомляє прес-служба ДПСУ.

Перевіривши в межах компетенції всі отримані факти, співробітники внутрішньої безпеки встановили, що номери мобільних телефонів, на які необхідно було направляти кошти, в користуванні прикордонників не перебувають, телефонні дзвінки здійснювалися не з контрольних пунктів в’їзду-виїзду, а транспортні засоби, на яких шахраї начебто їхали з Криму, адміністративну межу ніколи не перетинали.

З метою відповідної правової реакції за даним фактом поінформовано правоохоронні органи.

Джерело.