Авто
Як оформити страховку ОСАЦВ на авто з іноземними номерами?

Автомобілі на тимчасовій реєстрації теж потрапляють в ДТП. Як застерегти себе від великої виплати в разі аварії?

Згідно з українським законодавством, будь-який транспортний засіб підлягає обов’язковому страхуванню цивільної відповідальності автовласника, повідомляє Polis24.

При перетині кордону більшість іноземних автовласників набувають короткострокові поліса страхування «Зелена карта» – це міжнародний обов’язковий вид страхування, в’їзд без якого заборонений. Поліс «Зелена карта» може бути оформлений від 15 днів до 1 року. Зазвичай авто, які ввозяться для подальшого перепродажу застраховані на найкоротший період.

Далі, автовласник може оформляти поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників на території України – ОСАГО. Для оформлення такого поліса передбачені спеціальні коефіцієнти, в тому числі і короткостроковість. Мінімальний термін дії автоцивілки для іноземців – 15 днів, максимальний – рік. Для порівняння: авто з постійною українською реєстрацією може укласти договір страхування не менше, ніж на 6 місяців.

Поліція при зупинці водія на іноземній реєстрації (наприклад, за порушення ПДР) має право вимагати поліса обов’язкового страхування ОСАЦВ. Адже в українських ПДР записано, що кожен водій повинен його мати поряд з техпаспортом і водійським посвідченням. Якщо української ОСАГО немає, підійде і «Зелена Карта». Якщо ж ніякої страховки цивільної відповідальності немає, водій може бути оштрафований.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, експерти рекомендують для власників авто на будь-який реєстрації подбати про наявність поліса обов’язкового страхування. Це позбавить вас від безлічі проблем не тільки в разі ДТП, а й при звичайній перевірці документів.

Читайте також: Автомoбілі з литовськими номeрами доведеться повeрнути

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook