Історія
“Вибачте, якщо можете”: онук командувача депортацією вибачився перед кримськими татарами

У 72-ту річницю сталінської депортації кримськотатарського народу онук командувача цією “операцією”, журналіст Василь Гатов, який проживає у США, вибачився перед кримськими татарами і назвав цей злочин геноцидом.

У заяві, опублікованій у Facebook, Гатов назвав депортацію кримськотатарського народу “одною з найганебніших подій в історії Радянського Союзу”.

“Мені не так уже й просто писати ці слова – мій рідний дід командував цією “операцією”, – наголосив він.

“Травень 1944 року, дні, коли Радянська армія визволяла вже землі Європи від нацистської машини геноциду, коли поняття “таборів смерті” вже цілком було зрозуміле солдатам й офіцерам. У ці дні Сталін вирішує, що ще один народ – весь, від дітей до героїв – “ворог”. “Виселення”, як сором’язливо названо це у відповідних документах – чеченців, балкарців, німців Поволжя, кримських татар, литовців, латишів і естонців – це ні що інше, як форма геноциду. Який ніколи не визнали, ніколи не оплакали і ніколи не оплатили”, – пише Гатов.

Як зазначив онук командувача депортацією, кримські татари і чеченці з інгушами – народи, яким дісталося від СРСР і Росії.

“Це не тільки сором. Це не тільки гріх. Це злочин, який повторювався двічі. З особливим цинізмом, у складі організованої групи, з цілями, які повністю потрапляють під кримінальні статуси Міжнародного суду. І допоки він – у тій чи іншій формі – не відбудуться, щоразу у травні будь-яка розумна і твереза ??людина повинна буде повторювати одні й ті ж слова: “Вибачте, якщо можете”, – заявив Василь Гатов.

Читайте також:  Свідок Депортації: Ми не встигали ховати всіх…

Джерело.

Реклама

Related Post