fbpx
Світ
Ватикан змінив правила зарахування до лику святих через скандал

Папа Римський Франциск ввів нові правила зарахування до лику святих Римо-католицької церкви після звинувачень в корупції. Про це повідомляє “Русская служба Би-би-си”.

Процес вивчення можливих кандидатів на канонізацію може бути не тільки тривалим, а і дорогим: він вимагає великої кількості поїздок для збору свідчень і проведення повноцінного розслідування про життя кандидата, в тому числі про те, чи творив він чудеса.

У книгах “Жадібність” і “Торговці в храмі”, нещодавно опублікованих журналістами Еміліано Фіттіпальді і Джанлуїджі Нуцці, що звинувачували Ватикан в корупції і розтрати, стверджувалося, що церковні чиновники отримують величезні гроші на вивчення кандидатів на канонізацію, при цьому їх витрати по суті ніхто не контролює.

Читайте також: Папа Франциск зустрівся з блаженнійшим Святославом та членами синоду УГКЦ.

Це не тільки відкриває можливості для масштабної корупції, а і дозволяє швидше зарахувати до лику святих людину, у якої знайдуться багаті покровителі.

Нові правила формують механізм, за допомогою якого жертводавці, які підтримують кандидата на зарахування до лику святих, зможуть платити за роботу Конгрегації з канонізації святих.

Згідно з новими правилами, для кожного можливого святого призначається адміністратор, який повинен “неухильно дотримуватися” мета кожного пожертвування, а також стежити за витратами, готувати щорічний бюджет і звітувати місцевому єпископу.

У той же час в правилах не встановлюється ніяких обмежень на кількість пожертвувань.

Як повідомлялося раніше, Папа Римський виправдався за зустріч з патріархом Кирилом.

Джерело.