Світ
Вагітним француженкам будуть платити за відмову від куріння

У Франції проведуть експеримент, покликаний “відучити” вагітних жінок курити.

У Франції проведуть в лікарнях експеримент, в ході якого вагітним жінкам будуть платити за відмову від куріння. Про це повідомляє видання Madame Figaro.

“З ініціативи управління лікарень міста Парижа і Національного інституту онкології в 17 французьких лікарнях проведуть експеримент. До участі в ньому запрошені жінки з терміном вагітності від 4,5 місяців, які курять (щонайменше 5 сигарет на добу)”, – пише видання.

За даними ЗМІ, кожна з жінок буде перебувати під наглядом фахівців-медиків, які знайомі з проблемами, пов’язаними з пристрастю до тютюну. За кожен візит до фахівців жінка буде отримувати спеціальні купони, які будуть прийматися в основних супермаркетах, магазинах для дітей і для будинку. Один візит до фахівця буде давати жінці від 20 євро. Якщо жінка відмовиться від куріння, то нарахована сума може досягти 300 євро.Відсутність нікотину в організмі жінок буде перевірятися за результатами аналізів.

Згідно з офіційними даними французького МОЗ, кожна п’ята француженка курить під час вагітності.

Франція – не перша країна, яка придумала такий спосіб переконати вагітних не вживати тютюн. У Швейцарії уряд з 2011 року сплачує вагітним за таке вольове рішення до 1,5 тисяч франків (приблизно 1350 євро).

Зазначимо, Європейський суд 4 травня схвалив нові правила упаковки сигарет. Тепер попередження про шкоду куріння для здоров’я повинні будуть займати 65% простору на лицьовій і зворотній сторонах пачки сигарет. Нові правила набудуть чинності 20 травня, проте в магазинах нові пачки з’являться після того, як будуть розпродані сигарети в пачках старого зразка.

Читайте також: Кидати курити треба різко – дослідження.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook