fbpx
Світ
Умови для роботи українців в Польщі можуть істотно змінитися – Rzeczpospolita

Як зазначається, підприємці більше не зможуть безкоштовно подавати заявки на видачу віз українцям, з 1 січня 2018 роки за це доведеться платити близько 30 злотих.

Сьогодні на засіданні Сейму Польщі депутати почнуть роботу над оновленням постанови про підтримку працевлаштування, яке внесе значні зміни в умови, на яких польські фірми беруть на роботу співробітників з України. Про це, як повідомляє ZN.ua, пише Rzeczpospolita, додаючи, підприємці більше не зможуть безкоштовно подавати заявки на видачу віз українцям, білорусам, росіянам, грузинам, молдаванам і вірменам. З 1 січня 2018 роки за це доведеться платити близько 30 злотих.

На перший погляд, сума не велика, але для компаній, які наймають кілька сотень іноземців, вона може виявитися істотною. Половина цієї суми залишиться владі повіту, яка внесе дані про працевлаштування іноземця в спеціальний центральний реєстр. Однією з цілей такої реформи стало створення ефективної системи контролю співробітників, які їдуть з України та інших сусідніх країн до Польщі.

Читайте також: Стало відомо, скільки грошей отримають репатріанти в Польщі

У минулому році польські компанії попросили надати візи 1,3 мільйону іноземців. Більшість з них були громадянами України. Але за офіційними даними, лише 300 тисяч іноземних працівників зареєструвалися в державних відомствах. Решта працювали незаконно. Після реформи польські прикордонні служби та державна інспекція праці контролюватимуть легальність працевлаштування українців в Польщі.

Видання зазначає, що скоро Польща може втратити українських працівників. Адже представники країн ЄС в листопаді підтримали скасування віз для України. Це означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі. Це не означає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, може вирішити перебратися в більш багаті країни Західної Європи.

Читайте також: Італія тимчасово призупиняє дію Шенгену на своїй території

Раніше повідомлялося, що десятки українців утримували в нелюдських умовах і використовували для роботи на заводах в Вармії і Мазурах в північно-східній Польщі.

Джерело.