fbpx
Світ
Стало відомо, скільки грошей отримають репатріанти в Польщі

Ще 28 квітня було президент Польщі Анджей Дуда підписав оновлений закон про репатріацію, який передбачає нові форми допомоги репатріантам, повідомляє видання Svitua з посиланням на Zvistka.PL.

Цю подію виданню прокоментував голова Постійного комітету ради міністрів Хенрік Ковальчик. За його словами, закон відновить справедливість щодо тих, чиї життя змінила історія.

Ковальчик зазначив, що репатріантів будуть запрошувати ґміни (органи місцевого самоврядування), або держава:

“Держава буде виділяти близько 25 тисяч злотих, тобто майже 6 тисяч євро на кожного репатріанта. В цьому випадку ґміна забезпечує житло і видає ще 6 тисяч злотих на його облаштування.

Якщо не запрошує ґміна, запрошення відправляє уряд. В такому випадку репатріант проживає три місяці в спеціальному адаптаційному центрі, де він навчається польської мови і проходить професійну адаптацію”, – розповів Хенрік Ковальчик.

Читайте також: Польща та Німеччина боротимуться за українських заробітчан

Як повідомляє видання, загалом на витрати щодо облаштування репатріантів на новому місці держава цьогоріч виділила понад мільйон євро.

Нагадаємо, що поправки до закону про репатріацію було прийнято для того, щоб спростити процес повернення осіб польського походження на історичну батьківщину.

facebook