fbpx
Світ
Біля станції Вернадського народилося перше пінгвінятко

Про це в п’ятницю, 9 грудня, розповіли у Facebook співробітники станції.

“Моніторинг гнізд пінгвінів на нашому острові Галіндез – це частина щоденної роботи біологів, але от саме нині ми порахували за днями, що з перших яєць якраз мають почати вилуплюватися пінгвінята. Перевірили гнізда на мисі Пінгвін-поінт, де в листопаді виявили найперші яйця, але там було тихо.

Потому вирушили на сусідній мис Піджн-поінт. Підійшли до гнізд, затихли – і тут почули зовсім тоненький голосок малечі, а відтак – побачили й горду матусю”, – розповіла про знахідку Марта Дзиндра.

Та додали, що йдеться про субантарктичних пінгвінів – це найпоширеніший вид на нашому острові. Перший місяць малюки залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потому дитинчата почнуть об’єднуватися в ясла, щоб уже і мама, і татусь могли одночасно ходити за крилем в океан.

Також десь за місяць відбуватиметься процес линьки: сірий пушок пташенят змінюватиметься на звичне чорно-біле пір’я.

Все це ми неодмінно покажемо вам на фото та відео, а наразі вітаємо першачка і бажаємо йому рости міцним здоровим пінгвіном!

“Поки ми готували цей допис, біля станції почався справжній пінгві-бум: малюки стали вилуплюватися з яєць в різних частинах острова, і в цей момент їх там уже до десятка”, – зазначили в Національному антарктичному науковому центрі.

You cannot copy content of this page