fbpx
Світ
Крeмль хоче поступок від Лукaшенка – ISW

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що Кремль тисне на білоруського президента Олександра Лукашенка, щоб не дати йому маневрувати і піти на вимоги Росії.

Основні висновки ISW:

Тиск Росії на Білорусь зменшує простір для маневру білоруського президента Олександра Лукашенка, щоб уникнути поступок Кремлю.

Інститут світової політики продовжує спостерігати ознаки, що відповідають найменш ймовірному, але найбільш небезпечному варіанту розвитку подій (МНВРП) відновлення російського вторгнення на північ України з території Білорусі.

Візит президента України Володимира Зеленського в Бахмут підриває триваючу інформаційну операцію Кремля, спрямовану на те, щоб представити президента Росії Володимира Путіна як причетного до війни лідера.

Євген Пригожин підірвав зусилля Путіна зобразити себе в російському інформаційному просторі як лідера воєнного часу, можливо, ненавмисно.

Зусилля Кремля, спрямовані на покращення репутації Міністерства оборони Росії, можливо, спонукали Пригожина до активізації зусиль з легалізації своєї групи в Росії.

Кремль, ймовірно, продовжить зусилля, спрямовані на те, щоб зобразити президента Росії Володимира Путіна і Міністерство оборони (МО) Росії як ефективних лідерів, коли Путін проведе розширене щорічне засідання колегії МО Росії 21 грудня.

Російські війська проводили обмежені контратаки вздовж лінії Сватове-Кремінна.

Загарбники продовжували наступальні операції в районі Бахмута та Авдіївки.

Окупанти розширюють оборонні укріплення на лівому (східному) березі Дніпра в Херсонській області.

Представник Кремля ухилився від відповіді на запитання щодо заяви офіцера військкомату Московської області від 17 грудня про те, що російська влада продовжить термін служби для солдатів строкової служби.

Президент Росії Володимир Путін зажадав від російських спецслужб посилити боротьбу з проукраїнськими партизанами.

“Довга гра президента Росії Володимира Путіна щодо відновлення сюзеренітету над Білоруссю прогресує незалежно від зусиль Путіна залучити Білорусь більш активно до його вторгнення в Україну. Лукашенко підтвердив, що Росія «подарувала» Білорусі невизначену кількість систем ППО С-400 під час зустрічі з Путіним у Мінську 19 грудня, підтвердивши прогноз ISW на 2021 рік щодо початку роботи в Білорусі систем С-400 російського виробництва. Раніше Лукашенко відмовився від систем С-400, які діяли в Білорусі в 2020 році.Лукашенко, ймовірно, відкладає виконання більш масштабних вимог Путіна, таких як зобов’язання білоруських сил приєднатися до вторгнення в Україну, роблячи менші поступки, які він роками стримував.

Ймовірно, російські військові будуть керувати білоруськими комплексами С-400. Російський персонал може керувати системами С-400 з так званого спільного російсько-білоруського навчального центру ВПС і ППО в Гродно, Білорусь – постійної російської військової присутності в Білорусі, яку Кремль створив навесні 2021 року”, – зазначено в статті.

Також додається, що рішення Путіна нагородити осіб зі свого оточення, які навіть не брали безпосередньої участі в бойових діях, на відміну від візиту Зеленського на передову в Бахмуті, викликало певну критику серед російських націоналістичних сил.

You cannot copy content of this page