Без рубрики
Українці заробили у Польщі удвічі менше, ніж поляки – на заробітках в ЄС

У період з січня по листопад 2015 року Польща видала іноземцям 720 тисяч дозволів на працевлаштування, 98% з яких припадає на українців.

Про це свідчать дані Національного банку Польщі, опубліковані газетою Gazeta Wyborcza.

За даними видання, таке зростання кількості українських заробітчан викликане військовим вторгненням Росії, яка довгий час була головним ринком праці для них (там заробляли близько 3 мільйонів українців).

Як пише Gazeta Wyborcza, кількість українців, які працювали у Польщі в 2015 році, порівняно з 2014 роком зросла на 100%.

Також у польському Нацбанку підрахували, що за минулий рік українці заробили 8,4 млрд злотих, що приблизно дорівнює $2,2 млрд. При цьому у відомстві не вказали, яку частину з цієї суми вони перерахували в Україну.

Також видання зазначає, що більшість працівників – це люди з прикордонних сіл або ті, хто працює в Польщі сезонно.

Читайте також: У ПОЛЬЩІ УКРАЇНЦЯ ПОБИЛИ ЗА ЙОГО АКЦЕНТ – ЗМІ (ВІДЕО)

При цьому самі поляки продовжують їздити на заробітки в Німеччину і Великобританію, пише газета. Згідно з даними НБП, в 2015 році вони заробили за кордоном $4,2 млрд.

Нагадаємо, на початку року глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що українці заробляють в його країні близько 5 млрд євро, і ці гроші нібито підтримують українську економіку. Однак потім польські ЗМІ поставили під питання цифру, названу Ващиковським.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook