fbpx
Політика
​Українські артисти проти квот на україномовну музику в радіоефірі, – Хливнюк

Фронтмен гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк від імені українських артистів зробив заяву щодо квот на україномовні пісні в ефірі радіостанцій. Про це повідомляє boombontv.com.

Хливнюк заявив, що українські артисти стурбовані пропозицією наповнювати український радіоефір за мовним принципом, запропонованим в Міністерстві культури.

“Ініціатива міністра культури В’ячеслава Кириленка і народних депутатів Олега Медуниці, Ігоря Артюшенка, Івана Крулька і Олега Ляшка, передбачає, що 75% пісень українських авторів і виконавців, які будуть звучати в ефірі радіостанцій, повинні бути україномовними. Ми змушені констатувати, що обрані методи підтримки національної музики є неефективними. Розподіл українських авторів і виконавців на своїх і чужих, на правильних і неправильних помилково шляхом і може стати причиною розбрату в середині музичної спільноти і в суспільстві в цілому, в той час як Україна вимагає максимальної консолідації “, – упевнений музикант .

Хливнюк додав, що прийняття закону може спричинити за собою закриття ряду радіостанцій або вони будуть змушені знизити вимоги до якості музичного продукту, який буде звучати в ефірі. Все це призведе до зниження популярності радіо в цілому і збільшення кількості користувачів он-лайн сервісів, в яких захист національної музики неможливий в принципі.

Читайте також: Супермодель присвятила пісню для покійного тата. До сліз (відео).

“Також просимо народних депутатів, парламентські фракції і групи не підтримувати законопроект про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822 від 27.01.2016 року під час його голосування в першому читанні.

Пізніше артист заявив, що отримав не точну інформацію з приводу проекту 3822.

“Мова йде не про 75% всього ефіру українських радіостанцій”, – написав він на своїй сторінці в Facebook, зазначивши, що питання форматів і більш ретельної підготовки закону залишається відкритим.

Сьогодні я отримав не точну інформацію щодо проекту закону 3822.Мова не йде про 75% всього ефіру Українських радіостанц…

Опубліковано Андрієм Хливнюком 29 березень 2016 р.

Джерело.