fbpx
Політика
Україна опустилася в світовому рейтингу військової могутності

За рік Україна втратила чотири позиції в рейтингу.

Україна зайняла 25-е місце з 126 в Глобальному рейтингу військової могутності. Рейтинг опублікований на сайті Міжнародної ліги миру.

Повідомляється, що Україна за цей рік опустилася з 21-го на 25-е місце в рейтингу. На думку експертів, це пов’язано з військовими діями на Донбасі і анексією Криму.

Зокрема, на території Криму знаходилося багато бронетанкової техніки, авіаційної і техніки ВМС. Також багато техніки було знищено або виведено з ладу в боях на Донбасі, або ж виявилася несправною. Так, наприклад, кількість танків зменшилася з 4 тисяч 112 одиниць (у 2014 році) до 2 тисяч 809, кількість одиниць авіатехніки зменшилася майже вдвічі – з 400 до 222. При цьому військовий бюджет країни не змінився і становить майже 4,9 млрд доларів, що в 12 разів менше суми, яку витрачає на армію Росія.

Перша десятка країн-лідерів рейтингу за 2015 не змінилася в порівнянні з минулим роком. Перші рядки займають США, Росія і Китай. Останні три рядки зайняли Малі, Мозамбік і Сомалі.

Глобальний індекс військової могутності (Global Firepower Index) – це рейтинг, що оцінює військову міць держав світу. У рейтингу держави ранжуються в залежності від того наскільки сильна армія країни.

Джерело.

Реклама