fbpx
Світ
ОМОН пакує москвичів в автозаки: кількість затриманих різко зросла

Під час мітингів у Москві ОМОН затримав російського опозиціонера Іллю Яшина. Про це сам політик повідомив у Facebook.

“Затримали практично відразу, як тільки я з’явився на Пушкінській площі. Мене впізнав хтось із офіцерів, і в наступну секунду вже тягли з викрученими руками в автозак кілька бійців ОМОН”, – написав Яшин.

Читайте також: Два немиті тiла: у мережі показали чітку різницю між Україною і Росією через 20 років

За його словами, в авто для ув’язнених з ним ще 22 людини, в тому числі 6 неповнолітніх. Більшість – студенти.

Також одна з учасниць акції Кіра Ярмиш в Twitter повідомила, що на Пушкінській площі поліція застосувала сльозoгінний газ. На даний момент затримано близько 100 осіб.

Станом на 18:45 (за московським часом) під час антикорупційного мітингу в Москві вже затримали 731 учасників акції.

Як повідомляє портал “ОВД-Инфо” затриманих розвезли по 39-ти відділів поліції. Проте дзвінки на гарячу лінію не припиняються і повідомлення про затримання через додаток “Червона кнопка” теж продовжують надходити.

Серед затриманих – є кілька іноземних громадян та неповнолітні. Є скарги на дії співробітників поліції – активіст Борис Канторович був побuтий співробітником поліції на прізвище Попков за мобільний телефон.

Блогер Ян Кателевського повідомляє в Twitter, що його співробітники поліції його жoрстко пов’язали, душuли, бuли головою об автозак, спеціально злaмали штатив і Blutooth-гарнітуру.

За офіційними даними, в мітингу брали участь близько трьох з половиною тисяч осіб, проте місцеве видання “Фонтанка” оцінює кількість учасників приблизно о 10 тисяч.

Затримання здебільшого відбувались в районі Тверської вулиці, куди закликав вийти своїх прихильників глава Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний.

За попередньою інформацією, всього в Росії було затримано більше 1 500 активістів. З них – 900 затримали у Петербурзі.

Читайте також: У Путіна бурхливо відреагували на слова Порошенка про “немиту Росію”

Нагадаємо, 12 червня у Росії відзначають День Росії. Приводом для проведення антикорупційних мітингів по всій федерації вже вдруге стало розслідування про “таємну імперію” Дмитра Медведєва. Окірм Москви та Петербурга, мітинги проходять у ще близько 30-ти російських містах.

Перед початком мітингів у Москві стало відомо про затримання російського опозиціонера Олексія Навального. Його пов’язали прямо в під’їзді його будинку, навіть не дочекавшись, поки той прибуде на мітинг.

Джерело.