fbpx
Дозвілля
NASA опублікувало неймовірне відео з краєвидами карликової планети Цецера.

NASA опублікувало кольорове анімаційне відео польоту станції Dawn над поверхнею Церери.

Відео змонтоване на основі знімків, зроблених в серпні-жовтні 2015 року на висоті 1450 кілометрів над карликовою планетою, повідомляється на сайті NASA.

Анімація в покращеному кольорі дозволяє розгледіти деталі рельєфу Церери, в тому числі, ділянки синього кольору, які значно молодші за інші та є ямами, тріщинами, течіями.

Відео виділяє найбільш виражені кратери на поверхні Церери, такі як Оккатор, а також високу конусоподібну гору Ахуна Монс.

Довідка.
Цере́ра (лат. Ceres) — карликова планета в поясі астероїдів, в середині Сонячної системи. Це найближча до Землі карликова планета, вона часом наближається на відстань 263 млн км.
Відкрита 1 січня 1801 року італійським астрономом Джузеппе Піацці у астрономічній обсерваторії в місті Палермо. Це була перша відкрита мала планета.

За діаметру близько 950 км Церера є найбільшим і наймасивнішим тілом у поясі астероїдів, за розміром перевершує багато великих супутників планет-гігантів та містить майже третину (32%) загальної маси поясу. Сучасні спостереження довели, що вона має кулясту форму, на відміну від більшості інших малих тіл, які мають неправильну форму через низьку гравітацію.

Детальніше читайте на УНІАН.

Реклама