fbpx
Дозвілля
NASA опублікувало неймовірне відео з краєвидами карликової планети Цецера.

NASA опублікувало кольорове анімаційне відео польоту станції Dawn над поверхнею Церери.

Відео змонтоване на основі знімків, зроблених в серпні-жовтні 2015 року на висоті 1450 кілометрів над карликовою планетою, повідомляється на сайті NASA.

Анімація в покращеному кольорі дозволяє розгледіти деталі рельєфу Церери, в тому числі, ділянки синього кольору, які значно молодші за інші та є ямами, тріщинами, течіями.

Відео виділяє найбільш виражені кратери на поверхні Церери, такі як Оккатор, а також високу конусоподібну гору Ахуна Монс.

Довідка.
Цере́ра (лат. Ceres) — карликова планета в поясі астероїдів, в середині Сонячної системи. Це найближча до Землі карликова планета, вона часом наближається на відстань 263 млн км.
Відкрита 1 січня 1801 року італійським астрономом Джузеппе Піацці у астрономічній обсерваторії в місті Палермо. Це була перша відкрита мала планета.

За діаметру близько 950 км Церера є найбільшим і наймасивнішим тілом у поясі астероїдів, за розміром перевершує багато великих супутників планет-гігантів та містить майже третину (32%) загальної маси поясу. Сучасні спостереження довели, що вона має кулясту форму, на відміну від більшості інших малих тіл, які мають неправильну форму через низьку гравітацію.

Детальніше читайте на УНІАН.

Реклама

Related Post