Політика
Анонім, який опублікував “панамські документи”, пояснив свої мотиви – ЗМІ

Анонімне джерело, яке стояло за витоком так званих “панамських досьє” фірми Mossack Fonseca, пояснило, що спонукало його надати документи журналістам.

Чоловік, який називає себе Джон Доу, звернувся до публіки через газету Süddeutsche Zeitung, журналістам якої він передав документи Mossack Fonseca. Повна версія його маніфесту англійською мовою міститься на сайті газети.

У заяві Джона Доу йдеться, що суди по всьому світу “абсолютно не впоралися зі своїм завданням – розібратися з метастазами офшорних зон, розкиданих по планеті”.

“Я вирішив розповісти про роботу Mossack Fonseca, бо вважаю, що її засновники, співробітники і клієнти повинні понести відповідальність за ту роль, яку зіграли в її злочинах, з яких поки що розголошена лише частина”, – зазначено в заяві.

На початку квітня в розпорядженні найбільших світових ЗМІ опинилися мільйони документів, в яких вказується, що панамська компанія Mossack Fonseca в низці випадків допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків.

У документах згадуються 72 нинішніх або колишніх глави держав, а також високопосадові чиновники, бізнесмени та діячі культури.

Нагадаємо, результати глобального розслідування щодо офшорних компаній впливових людей з’явилися 3 квітня. Понад 400 журналістів із усього світу вели розслідування від імені міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) .

Серед фігурантів панамського скандалу про офшори значаться прізвища 12 чинних і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Наприклад, у панамському списку виявився президент України Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень на тлі інформації про наявність у нього офшорної компанії. Також російський президент Володимир Путін і його прес-секретар Дмитро Пєсков, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Читайте також: В мережі опублікують базу даних “панамських документів”.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook