Дозвілля
З пластикових кришок, які по всій Україні збирають волонтери і активісти, не роблять ані протезів, ані комплектуючих до них.

З пластикових кришок, які по всій Україні збирають волонтери і активісти, не роблять ані протезів, ані комплектуючих до них.

Про це йдеться у повідомленні Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Цю ж інформацію “Українській правді. Життя” підтвердили у Благодійному фонді “Овес”, якийпроводить збір кришечок.

Як зазначила Державна служба у справах ветеранів війни, протезування для бійців АТО в Україні здійснюється безкоштовно.

Реклама

“Протезування постраждалих учасників АТО фінансується державою”, – додають у службі.

Крім того, експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену.

“Збираючи пластикові кришечки, громадяни допомагають переробним підприємствам безкоштовно отримувати сировину“, – додають у службі.

У БФ “Овес”, який на рекламних плакатах повідомляв про акцію “збору та утилізації пластикових пляшок та окремих кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів та їх частина для воїнів АТО”, теж визнають, що ніяких протезів з пластику не роблять.

“На комплектуючі пластик не йде”, – розповіла директор фонду Тетяна Руденко у коментарітелефоном.

За її словами, шлях кришечок такий: “Збирається пластик, здається переробникам, виручені кошти безготівково надходять на рахунок фонду і далі так само безготівково перераховуються тому, хто потребує допомоги саме в протезуванні”.

За її словами, фонд не шукає бійців, які потребують протезування, вони самі до них звертаються.

За увесь час акції на виручені кошти вдалось профінансувати 120 тисяч гривень для протезуСергія Тимощука, та ще 58 тисяч гривень для протезу іншого бійця.

Водночас, на сайті фонду відсутній фінансовий звіт за останнє півріччя.

За словами Тетяни Руденко, переробники сміття (ТОВ “БРОВАРИ-ВТОРМА” (м. Бровари, має мережу філіалів по Україні) співпрацює з початку акції, ще два переробники співпрацюють з вересня минулого року: ФОП Єланська В.О. (м. Краматорськ) та ТОВ “ІНВІДВТОР” (м. Луцьк) закуповують кришки за 8-10 гривень за кілограм в залежності від того, де їх беруть і чи сортовані вони за кольором.

На запитання про те, що в оголошенні не коректно вказано інформацію про призначення кришечок, Тетяна Руденко сказала: “Якщо вам кажуть, що не можуть зайти в пошту, ви ж розумієте, що йдеться не про звичайну пошту, а електронну”.

Реклама

“Можливо хтось десь якось щось перекрутив, але ми написали, якось ось так, ми так його розуміли. Ми навіть не могли уявити, що хто подумає, що з кришечок можна зробити щось… Я крім LEGO не бачила нічого, що можна зробити з кришечок. Ви ж як доросла людина теж розумієте, що стіл, машину з них не зробимо”, – додала Руденко.

Читайте також:  Анонімний благодійник подарував родині переселенців будинок у передмісті Києва (відео)

Зазначимо, що раніше в коментарі для сюжету “UA: Перший”, Тетяна Руденко вказувала, що з частини пластику робляться деталі для протезів (на відео: з 1.25 хвилини).

 Джерело.

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post