fbpx
Події
ЗМІ викрили знятий бойовиками фейк про “представників ІДІЛ” в Азові (фотофакт)

Російська служба ВВС викрила знятий бойовиками фейковий ролик, в якому стверджувалося, що в українському підрозділі Азов служать прихильники Ісламської держави.

“У самопроголошеній Донецькій народній республіці зняли костюмовані “докази” служби бойовиків ІДІЛ в українському спецпідрозділі Азов. Фейк підносився як здобуток хакерів з Кіберберкуту, а знімальним майданчиком стала Ізоляція, в минулому – завод і найбільший культурний центр регіону, нині – трудовий табір “міністерства держбезпеки” “ДНР”, – йдеться в матеріалі.

Фото й відео того, як четверо чоловіків з нашивками Азова, в арафатках і символікою ІДІЛ приїхали в якусь будову, вивантажили зброю, харчі та кальян і стали фотографуватися, з’явилися на одній з сторінок хакерської групи Кіберберкут у соцмережі ВКонтакте. У повідомленні говорилося, що хакери отримали доступ до смартфону одного з бійців Азова, де і виявили матеріали. При цьому місце подій не уточнювалося.

“Ряджені” обладнали “позицію” в одному з довколишніх цехів; ніби на виставці, оточили себе зброєю, прапорами ІДІЛ і Азова й почали фотографуватися, прикриваючи обличчя хустками”, – пише автор.

За допомогою географічного сервісу Wikimapia ВВС вдалося вирахувати місце зйомки. Виявилося, що зйомки ролика велися в цехах колишнього заводу ізоляційних матеріалів, який з 2010 по 2014 роки займав фонд Ізоляція. На момент зйомок місто вже близько двох років контролювався бойовиками самопроголошеної “Донецької народної республіки”.idil-azov1

На прохання журналіста працівники фонду вивчили фейк й також прийшли до висновку, що зйомка зроблена в їхніх приміщеннях.

Так, всі 18 фотографій і два відео, де фотографувалися “ряджені” на тлі прапорів ІДІЛ та Азова, зроблені в цеху, який раніше належав компанії Прима, що виробляла пінополістирольні плити, залишки яких видно на задньому плані постановочних фото.idil-azov2

“Це наша Прима, тільки вони прибрали сендвіч-панелі, що розділяли цех на дві половини. Могли здати їх на металобрухт”, – заявив менеджер зі зв’язків з громадськістю фонду Ізоляція Олександр Виноградов.

Як і в інших приміщеннях Ізоляції, в Примі проводилися виставки, кінопокази та тренінги. 9 червня 2014 року на територію арт-центру прийшли озброєні люди, які заявили, що приміщення буде використовуватися для зберігання російської гуманітарної допомоги.

Знятий бовиками і випущений в Мережу Кіберберкутом фейковий ролик включили в новинні стрічки багато російських інтернет-ЗМІ: Вести.Ru, Ридус, Іслам сьогодні. Телеканали Звезда і ТВЦ показали фейк в ефірі, російське агентство Sputnik кілька разів проілюструвало фальшивим знімком статті про ІДІЛ.

Читайте також: Пограбування століття чи як поцупити відро золота (відео)

Джерело.

Related Post

facebook