fbpx
Політика
ЗМІ: Новим прем’єром може стати і Гройсман

У вищих колах української влади розглядають як кандидата на пост прем’єр-міністра країни не тільки главу Міністерства фінансів Наталію Яресько. На крісло глави Кабміну може претендувати і спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. Про це у вівторок, 8 березня, повідомили у британському виданні Financial Times.

Новину передає «Преса України».

У виданні відзначили, що десять днів тому самій Наталії Яресько запропонували очолити Кабмін представники президента України Петра Порошенка та поки чинного прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Вона отримала запевнення у підтримці Верховної Ради, а точніше, представників фракцій Блоку Петра Порошенка та Народного Фронту. Про це виданню повідомили особи, обізнані з ходом переговорів з цього питання.

Маючи таку підтримку, вже минулого тижня глава Мінфіну Яресько підбирала кадровий склад майбутнього Кабміну. І навіть, як зазначається, складала проект програми діяльності нового уряду.

Але ось уже до кінця тижня переговори зайшли в глухий кут, і Порошенко з Яценюком почали пошук альтернативного варіанту. Новим кандидатом по інформації видання став нинішній спікер Верховної Ради Володимир Гройсман.

Потрібно відзначити, що при цьому у Яресько, як кандидата на пост прем’єра, більш висока оцінка з боку інвесторів та міжнародних партнерів України. Для них технократичний уряд, очолюваний нею, є найкращою гарантією продовження розпочатих структурних реформ та подальшої боротьби з корупцією.

Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом, на їх погляд, буде програвати при потужному тиску з боку корпоративних інтересів великих олігархів, включаючи і самого Порошенка.

При цьому потрібно брати до уваги, що, як повідомляють джерела британського видання, сама Яресько не захоче працювати в уряді, очолюваному Гройсманом. А це ставить під загрозу таку необхідну зараз підтримку кредиторів Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, що блогер Олександр Коваленко розповів, що інформацію про призначення Наталії Яресько на посаду прем’єр-міністра не випадково оприлюднив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, який є досить поінформованим. Він вважає – це може свідчити про те, що кандидатура Яресько влаштовує Державний департамент США.

Екс-посол Сполучених Штатів Америки в Україні Стівен Пайфер заявив, що згідно з його джерелами інформації, Наталія Яресько незабаром буде призначена прем’єр-міністром України.

А голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що не тримається за свою нинішню посаду, а також не може виключати того, що стане новим прем’єр-міністром.

Читайте також: “ЕКС-ПОСОЛ США: ЯЦЕНЮК ПІДЕ ВЖЕ ЦЬОГО ТИЖНЯ”

Реклама