fbpx
Політика
Жертви війни на Донбасі: понад 9 тис. – вбито, в моргах України близько тисячі невпізнаних тіл, – ООН

Війна на сході України призвела до важких гуманітарних наслідків.

Про це заявив помічник генерального секретаря з прав людини Іван Шимонович, виступаючи в Женеві на 31-й сесії Ради ООН з прав людини, повідомляється на офіційному сайті Організації.

Жертвами війни на сході України стали 30 346 осіб: понад дев’ять тисяч було вбито і понад 21 тисячу – поранено. У моргах України – близько тисячі невпізнаних тіл. Упродовж останніх місяців кількість випадків загибелі цивільних осіб дещо знизилася, проте в районі лінії зіткнення люди все ще гинуть внаслідок артилерійських обстрілів і вибухів боєприпасів, заявив помічник Генсека Шимонович.

“Режим припинення вогню на сході країни, оголошений 1 вересня 2015 року та укріплений 23 грудня 2015 року “режимом повної тиші”, наразі під загрозою зриву”, – сказав Іван Шимонович. За його словами, останнім часом “не спостерігалося широкомасштабних невибіркових обстрілів житлових районів”, однак по обидва боки лінії зіткнення розміщується військова техніка, що загрожує життю мирних громадян і негативно впливає на їхнє повсякденне життя.

Читайте також: Кожен 7-й бойовик ЛДНР громадянин РФ, – СБУ.

Іван Шимонович наголосив, що виконання Мінських угод – єдина реальна стратегія досягнення миру на сході України. Він додав, що відновлення повного і ефективного контролю української влади над частиною кордону з Російською Федерацією допоможе зупинити потоки зброї і бойовиків з Росії.

Говорячи про важкі гуманітарні наслідки війни, помічник Генерального секретаря повідомив, що на сьогодні влада України зареєструвала 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб. За інформацією української влади, в моргах країни – близько тисячі невпізнаних тіл.

Представник ООН закликав владу України і бойовиків “ДНР” та “ЛНР” здійснювати обмін інформацією щодо ідентифікації останків і будь-якою інформацією про зниклих безвісти осіб.

За словами Шимоновича, в найбільш складній ситуації перебувають мешканці територій, які контролюються збройними групами. Звідти надходить інформація про безпідставні затримання та тортури.

Представник ООН розповів також про те, що з інших районів України, в тому числі Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Запоріжжя, в офіс з прав людини надходять повідомлення про примусові зникнення, затримання і навіть тортури, до яких вдаються українські силовики.

Правозахисник висловив стурбованість з приводу того, що до цих пір не встановлені винні в загибелі людей під час протестів на Майдані. За його словами, затягування з розслідуванням підриває довіру до системи кримінального правосуддя України.

Читайте також: За час АТО загинуло 2269 українських військовослужбовців.

Джерело.

Related Post

facebook