Світ
Зброя Судного дня. Західні ЗМІ про нову ракеті Росії

Західні ЗМІ пишуть про російську міжконтинентальну балістичну ракету РС-28 Сармат, яка в 2018 році буде прийнята на озброєння.

Британська газета Daily Mirror називає її “жахливою зброєю Судного дня, що вселяє страх в серця” військового командування країн Заходу.

Американський журнал National Interest не так красномовний в своїх формулюваннях. У статті наводиться опис ядерної ракети із закликом до Вашингтону, що “пора починати турбуватися”.

Видання зазначає, що масивні ракети на рідкому паливі прийдуть на зміну МБР радянської епохи Р-36М2 Воєвода (Сатана в класифікації НАТО), які є на сьогодні найбільшою зброєю в своєму роді.

Перші дослідні зразки нової ракети вже побудовані. Початок пускових випробувань намічено на поточний рік. Якщо випробування пройдуть успішно, почнеться серійне виробництво ракет Сармат, а в 2018 році вони надійдуть на озброєння. Наявні дані про неї вказують на те, що це буде виключно грізна зброя, схоже на ракету з досить влучною назвою “Сатана”, яку воно замінить.

У новій МБР буде використаний модернізований варіант рідинного ракетного двигуна Воєводи.

Перший ступінь ракети буде оснащена чотирма двигунами РД-274.

Сармат буде важити як мінімум 100 тонн, а маса її головної частини складе 10 тонн. Це означає, що у ракети буде 15 термоядерних головних частин. Дальність Сармата буде не менше 9 500 кілометрів.

Коли її приймуть на озброєння, це буде найбільша ракета в світовій історії.

National Interest

Подібно іншим сучасним МБР, таким, як Ярс, Тополя-М і Булава, Сармат проектується таким чином, щоб долати протиракетну оборону противника.

Для цього у ракеті буде використовувати поєднання радіолокаційних пасток, заходів протидії і підвищена швидкість.

Вона також може бути оснащена маневруючими боєголовками, перехоплювати які буде набагато важче. Як зазначає американське видання, в ВПС США почалися попередні роботи по створенню нової МБР наземного базування Ground Based Strategic Deterrent, яка прийде на зміну ракеті Minuteman III.

“Зараз ведуться роботи по модернізації Мінітмен, проте командування ВПС США заявило в конгресі, що ця застаріла система навряд чи забезпечить гарантоване стримування в зв’язку з удосконаленням протиракетної оборони противника”, – пише NI. Журнал вказує, що Сполученим Штатам потрібна нова ракета для стримування Росії і Китаю.

Читайте також: ТАНК Т-90 VS ПТРК США. ВІДЕО НОВОЇ БИТВИ В СИРІЇ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook