fbpx

Яка держава є найкращою для життя і смерті

Британський науково-дослідний центр Economist Intelligence Unit провів дослідження, у ході якого було встановлено, що Австралія – одне з найкращих місць для життя і смерті. Саме тут літнім і хворим людям надається гідний догляд, пише Кореспондент.

Зайняти перше місце Австралії дозволили наявність постійної державної підтримки, широко розвинена мережа хосписів і налагоджена паліативна допомога.

У процесі дослідження враховувалися такі фактори, як навчання фахівців по догляду за важкохворими та безнадійними пацієнтами та доступ до знеболюючих медикаментів.

Як зазначає джерело, до першої десятки країн з гідним рівнем медичного обслуговування для літніх і хворих увійшли Великобританія, Нова Зеландія, Ірландія, Німеччина, США і Канада. А Данія і Фінляндія, що традиційно вважаються благополучними, зайняли лише 22-е і 28-е місця відповідно.

Читайте також: Більше 72% українців вважають себе бідними

В кінці списку опинилися Португалія, Південна Корея і Росія. Замикає рейтинг Індія. Вона на 40-му місці.

“У багатьох країнах, які брали участь у рейтингу, фіксувалося збільшення тривалості життя і старіння населення”, – повідомляють автори дослідження.

Також учені додають, що падіння народжуваності, особливо в розвинених країнах, ймовірно, ускладнить ситуацію в майбутньому, коли вперше в історії людства на планеті живе більше людей у віці старше 65 років, ніж дітей до 5 років.

Як повідомляє джерело, в цілому статистика невтішна: у світі щорічно більше 100 мільйонів людей мають потребу в паліативній допомозі, отримують її менше 8%.

Щоправда, завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці та лікуванню симптоматики захворювань, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки поліпшується якість життя не тільки пацієнтів, але й членів їх сімей. Величезну роль відіграють і спеціальні курси для рідних, близьких та опікунів невиліковно хворих людей.

Нагадаємо, що за статистикою Міністерства економіки України, на обслуговуванні системи охорони здоров’я перебуває 58 мільйонів чоловік, тоді як чисельність населення України поки не перевищує 45 мільйонів чоловік.

Читайте також: Рейтинг бідності: в якому місті України найбільше скаржаться на злидні (інфографіка)

Джерело.

You cannot copy content of this page