fbpx

Більше 72% українців вважають себе бідними

Частка українських домогосподарств, які суб’єктивно відносять себе до бідної частини населення, збільшилася в 2015 році в 1,3 рази порівняно з 2008 роком, з 56,9 до майже трьох чвертей – 72,3%, пише ZN.UA з посиланням на дані Держстату.

А частка тих, які вважають себе середнім класом скоротилася в 2,7 рази – з жалюгідних 1,9% у 2008 році до 0,7% в 2015 році.

У півтора рази скоротилася частка домогосподарств, які відносять себе до “проміжної категорії” між не бідні, але й не середнім класом, – з 41,2 до 27,0%.

А в блоці питань про те, як змінився їх матеріальний добробут в порівнянні з попереднім, 2014-м, роком, лише 4,4% домогосподарств вважають, що він покращився або “скоріше покращився”, 30% – не змінився, а дві третини ( 65,7%) вважають, що він погіршився або скоріше погіршився.

Половина домогосподарств вважає, що в поточному, 2016-му, році їхнє матеріальне становище погіршиться, 41,6% – що залишиться без змін і лише 5,4% все-таки сподіваються, що воно покращиться.

Нагадаємо, що глава Мінсоцполітики Андрій Рева заявив, що Кабмін готує ряд ініціатив з реформ зарплат і соцстандартів для вирішення проблеми тарифів .

За його словами, мова йде про підготовку низки законопроектів, які істотно реформують питання зарплати, які дозволять підвищити соціальні стандарти і “дозволять отримати людям реальні гроші для того, щоб поліпшити своє матеріальне становище”.

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ СОЦІОЛОГИ ДІЗНАЛИСЯ, ХТО В ДОМІ ГОСПОДАР: ІНФОГРАФІКА

Джерело.

You cannot copy content of this page