fbpx
Дозвілля
Як стати донором “найсокровеннішого”

При слові “донор” більшість з нас одразу розуміє добровільну здачу крові. Та в наш охоче здають інші біоматеріали, один з яких — сперма, причому мета такого донорства не менш благородна.

Що ж потрібно, аби стати донором гамет? Здебільшого донорський матеріал використовують суто для штучного запліднення — так можна допомогти парам, які з різних причин не можуть мати дітей, таки пізнати радість батьківства, пише газета “Експрес.

Телефоную в одну з приватних клінік і відрекомендовуюся потенційним донором. “Так, у нас є програма донорства сперми. Щоб стати її учасником, потрібно мати від 21 до 35 років і здорову біологічно вашу дитину, — відповідає жінка на тому кінці дроту.

— Перед цим обов’язково провести спермограму та аналіз крові — це безплатно.

Перевіряється наявність хвороб, зокрема ВІЛ та гепатиту, і якість самої сперми. Якщо ваш матеріал нам підходить, ми укладаємо договір. Ціна одної порції — від 500 до 1000 гривень, залежності від якості”. Ти ба, усе так просто? Справді, згідно із законом, перелік вимог до потенційних донорів невеликий.

Крім озвучених, обов’язкова вимога — щоб не було генетичних спадкових хвороб. Також не допускаються до донорства особи, що зловживають наркотиками чи спиртним.

Заходжу на сайт іншої клініки. Тут донорську сперму використовують у програмах штучного запліднення.

Умови приблизно такі ж. Перед здачею матеріалу потрібно 3-4 дні утримуватися від статевих контактів, не вживати спиртного чи медикаментів і не… ходити в сауну. “Так, відвідування сауни і навіть просто гаряча ванна викликає гіпотермію чоловічих статевих клітин, — розповідає Ярослава Місюра, біолог відділення допоміжних репродуктивних технологій.

— Саме тому в чоловіків вони винесені за межі організму, для збереження нормального спермогенезу”. Цикл здачі зазвичай складається з 10 — 15 донацій.

Донор укладає з клінікою договір, однак він не містить грубих зобов’язань або обмежень — можна відмовитися від дальшої здачі або подовжити його. “Матеріал можна здавати один-два рази на тиждень, — мовить далі пані Ярослава.

— У нас є спеціальна кімната, така ж, як приміщення для здачі спермограми. Вона обладнана всім необхідним, включно з журналами і навіть відео відповідної тематики.

Еякулят здається у спеціальну лабораторну посудину, після чого ми одразу перевіряємо його якість. Після здачі матеріал заморожують кріопротектором, і він зберігається безпосередньо в рідкому азоті, температура якого становить близько 196 градусів за Цельсієм. Якщо умови навколишнього середовища стабільні, сперма може зберігатися роками”.
Читайте також:АНДЖЕЛІНА ДЖОЛІ ЗАБУЛА НАДІТИ БЮСТГАЛЬТЕР НА ЗУСТРІЧ ЗІ СВЯЩЕНИКОМ (ФОТО)

Related Post

facebook