fbpx
Без рубрики
Як не потрапити на “разводилово”. Аферисти почали прикриватися прокуратурою, МВС і фінінспекцією

Шахраї в Україні не стомлюються винаходити нові й нові способи відібрання грошей у населення. Але одна з останніх тенденцій особливо небезпечна: аферисти почали діяти навіть від імені державних органів. Так, днями прес-служба Держфінінспекції України заявила про цілий низку випадків, коли злочинці намагалися обдурити людей, називаючись співробітниками їхньої служби. Які схеми зараз використовують лжечиновники – дізналася газета “Сегодня”.

“До нас зверталися громадяни, які заявили, що їм телефонували невідомі й від імені нашого керівництва пропонували компенсувати гроші, витрачені на придбання ліків або лікування, – розповіли виданню в прес-службі Держфінінспекції. – Механізм простий: шахраї називали людям банківський рахунок, на який пропонувалося переказати певну суму грошей, після чого обіцяли відшкодувати набагато більше коштів”.
Зіштовхувалися фіскали й з іншими аферами. Так, зловмисники телефонували людям, які прогоріли на МММ (фінансова піраміда) – у лжечиновників були списки постраждалих вкладників і вони, називаючись працівниками фінінспекції, обіцяли за винагороду повернути кошти, вкладені в піраміду.

“Ми не маємо жодного стосунку до обманутих вкладників. Але жертви реагували на слова “фінансова інспекція”, – дивуються у відомстві.

Не бентежаться аферисти прикриватися навіть правоохоронними органами. Так, по мережі гуляє вірус, який при відвідуванні порносайтів намертво блокує комп’ютер. Забрати блокування можна після того, як користувач оплатить штраф (від 300 до 1000 гривень), виставлений нібито від імені МВС.

Читайте також: Прикарпатська письменниця розказала про свій гіркий досвід співпраці з «благодійним» фондом.

“Це шахрайські дії, МВС до цього не має ніякого відношення, – розповіли нам у Департаменті кіберполіції. – На всі подібні випадки ми реагуємо за фактом звернення громадян”.

Не залишилася без уваги аферистів і прокуратура: кілька місяців тому СБУ затримала аферистів, які прикривалися липовими погонами.

“Зловмисники звернулися до керівництва однієї з харківських фармацевтичних компаній з “офіційним запитом” від прокуратури, – розповіли в прес-службі СБУ. – На цей запит підприємці мали надати документи для перевірки їхньої господарської діяльності. Відкликання “запиту” шахраї оцінили в $70 тис.”.

Людей, що зіштовхнулися з подібними дзвінками, фіскали й силовики просять відразу ж дзвонити у відповідні служби – щоб уточнити інформацію, надану шахраями.

Але найчастіше аферисти називаються банківськими службовцями.

“Кажуть, що працюють у службі безпеки банку, – розповідають нам у прес-службі “Ощадбанку”. – “З метою безпеки” або для так званої “авторизації або проведення ідентифікації” вони просять назвати персональні дані: дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код. Аферисти діють дуже впевнено, і люди здають всі свої дані – забуваючи, що таку інформацію в жодному разі не можна розповідати по телефону! Клієнтові, який отримав такий дзвінок, потрібно негайно звернутися банк”.

Читайте також: “Ваш син у поліції”: в Києві затримали телефонного шахрая.

Джерело.