Політика
Вибори мера Лондона виграв син водія з Пакистану

Кандидат від лейбористської партії Садик Хан лідирує на виборах мера Лондона. За нього, згідно з попередніми підрахунками, проголосували 42,7 відсотка виборців, повідомляє Deutsche Welle .

Суперник Хана – консерватор Зак Голдсміт поки набирає 36,5 відсотків голосів. На виборах лондонського градоначальника діє система додаткового голосування: виборці можуть поставити в бюлетені в порядку переваги два варіанти. Якщо підрахунок перших переваг не принесе жодному з кандидатів 50 відсотків голосів, виділяються два лідируючі кандидати, а в бюлетенях підраховують другі переваги за цих двох кандидатів і додають до їхнього основного результату.

Як повідомив пізніше Sky News , Хан здобув перемогу з результатом 44%.

Лідер партії лейбористів Джеремі Корбін привітав пана Хана в своєму Twitter. “Не можу дочекатися, коли ми почнемо працювати, щоб створити Лондон, справедливий для всіх”, – написав він.

Садок Хан народився в 1970 році в Лондоні в багатодітній родині емігрантів з Пакистану.

Його батько був водієм автобуса, мати – швачкою. У сім’ї крім Садика Хана було ще семеро дітей.

Всі вони змогли вступити до університетів. Садик Хан вивчився на юриста, після чого почав працювати адвокатом, здобув юридичну освіту, а з 2005 року є членом палати громад.

Хан стане першим мусульманином на посаді мера столиці держави Євросоюзу.

Посада мера Лондона була заснована в 2000 році, до 2008 року цю посаду обіймав лейборист Кен Лівінгстон, а потім – консерватор Борис Джонсон. Мера обирають на чотири роки, при цьому число термінів перебування на посаді не обмежена.

Читайте також: МЕР ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ЗНЯВ КРЕАТИВНИЙ РОЛИК ДО ДНЯ МІСТА

Джерело.

Реклама

Related Post