fbpx
Світ
В Євросоюзі зникне роумінг

В Євросоюзі зникне роумінг. Представники країн-членів Євросоюзу і Європарламенту уклали угоду з приводу скасування роумінгу в ЄС. За словами євродепутата Міхала Боні, угода передбачає встановлення максимальних оптових розцінок для операторів телефонних мереж країн Євросоюзу, пише Радіо Польща.

“З червня цього року в разі виїзду за кордон роумінг повинен бути такий же, як в рідній країні. Безумовно, з точки зору операторів, ключове значення мають максимальні розцінки”, – зазначив євродепутат.

Найбільш проблемним пунктом переговорів було встановлення цін на передачу даних, тобто використання інтернету в телефоні. Згідно з підсумковим рішенням, розцінки на інтернет будуть поступово знижуватися протягом 5 років. У свою чергу, оптові ціни на дзвінки та SMS-повідомлення не будуть змінюватися з червня 2017 року, коли роумінг в ЄС буде повністю скасований.

Згідно з новими розцінками, з 15 червня максимальна ціна за телефонну розмову знизиться з 0,05 євро за хвилину до 0,032 євро за хвилину. Вартість SMS-повідомлення з 0,02 євро знизиться до 0,01 євро.

Ціни на інтернет будуть знижуватися поступово. З 15 червня вартість гігабайта складе 7,7 євро, з 1 січня 2018 року – 6 євро і буде знижуватися на 0,5 євро щороку. На початку 2022 року максимальна вартість гігабайта складе 2,5 євро.

Угоду повинні прийняти уряди країн-членів Євросоюзу і Європарламенту, однак, це будуть лише формальні кроки.

Читайте  також: УКРАЇНА ТА ЄС ПЛАНУЮТЬ ЗМЕНШИТИ ПЛАТУ ЗА МОБІЛЬНИЙ РОУМІНГ

Джерело.