fbpx
Події
В Україні зафіксовано смерть від справжньої африканської малярії

У грудні серед жителів Запоріжжя було зареєстровано два випадки інфікування привізною тропічною малярією, одна людина померла.

Про це інформує Forpost. 41-річний працівник підприємства “Мотор Січ” повернувся разом з 4 колегами з Судану, де перебував у відрядженні останні декілька місяців. 4 січня чоловік відчув погіршення здоров’я і викликав “швидку”.

Медики поставили діагноз ГРВІ і призначили лікування. При цьому запорожець уточнив, що повернувся з екзотичної країни, але ніяких додаткових аналізів ніхто не провів.

Діагноз підтвердили і в клініці “Мотор Січі”, куди заводчанин звернувся після того, як не відчув полегшення. І тільки за тиждень, коли закінчилися усі свята і відкрилася лабораторія по забору крові, лікарі нарешті узяли аналіз і виявили малярію.

Пацієнта вже в критичному стані доставили в інфекційну лікарню. Врятувати чоловіка не вдалося. У запорожця залишилися дружина і двоє дітей. Молодшій дочці виповниться у березні всього три роки. Сім’я чоловіка, що помер від малярії, винить за халатність лікарів і збирається подавати до суду.

Стан ще одного колеги померлого – критичний. В даний момент він знаходиться в реанімації і навіть якщо одужає, то ризикує залишитися інвалідом. Інші троє хворих чоловіків почувають себе краще. У Запорізькій ОДА вважають, що ситуація з захворюванням малярією знаходиться під контролем.

“Враховуючи відсутність умов для передачі тропічної малярії у нашому регіоні, загрози її поширення серед населення Запорізької області немає”, – повідомили у прес-службі Запорізької обласної державної адміністрації. Малярія передається від людини до людини за допомогою укусів комарів роду Анофелес.

Головною причиною захворювання найчастіше є ігнорування мандрівниками заходів профілактики малярії, серед яких є специфічне протималярійне профілактичне лікування, яке дає можливість уникнути інфікування.
Читайте також:МЕДИКИ ВСТАНОВИЛИ ПЕРШИЙ СИМПТОМ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА

Джерело.

Related Post

facebook