fbpx
Світ
Усі консульства Польщі в Україні припинили видачу віз на невизначений термін

Після теракту у Луцьку усі консульські установи Республіки Польща в Україні призупинили свою роботу. Представництва Польщі не працюватимуть до того часу поки українська влада не забезпечить їм належної охорони, пише  ZAXID.NET

Про це йшлося на зустрічі у Варшаві надзвичайного на повноважного посла України Андрія Дещиці та віце-міністра МЗС Польщі Яна Дзєдзічака.

Як йдеться у заяві МЗС Польщі, «Дзєдзічак наполегливо вимагав, аби українська сторона застосувала рішучі і негайні дії з метою виявлення і покарання виконавців, а також забезпечила ефективну цілодобову охорону польських дипломатично-консульських установ, акредитованих на території України».

Водночас Ян Дзєдзічак повідомив, що до часу, поки вищеназвані очікування Польської сторони не будуть виконані, усі польські консульські установи в Україні будуть зачинені і надаватимуть необхідну допомогу лише громадянам Польщі.

Читайте також: Польща запроваджує нові правила реєстрації для отримання шенгенської візи

У МЗС Польщі нагадали, що, відповідно до положень Віденської конвенції про консульські стосунки, держава, яка приймає представництво, зобов`язана використовувати усі відповідні засоби для того, щоб запобігти будь-яким замахам на консульських працівників, а також на місця їхньої служби.

Водночас джерела видання у польському консульстві підтвердили, що видача віз припиняється на невизначений термін. Офіційну цю інформацію наразі не підтверджують. Про будь-які зміни та відновлення повноцінної роботи консульства мають повідомити додатково.