fbpx
Дозвілля
Українські соціологи дізналися, хто в домі господар: інфографіка

Соціологи вирішили провести опитування про гендерні ролі і стереотипи в Україні. Опитування проведене Соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Аналітичного центру RATING Pro.

Так, зазначається, що в сім’ях майже половини опитаних функції глави сім’ї виконують чоловіки. Третина вважає, що цю роль дружини виконують на рівних підставах. Однак далеко не завжди в питанні визначення “хто головний?” є консенсус між жінками і чоловіками. Так, 58% чоловіків вважають себе главою сім’ї, тоді як тільки 39% жінок вважають “главою” чоловіка. Водночас, майже третина жінок вважають “головною” себе, тоді як з цим погодилися тільки 10% чоловіків.

При цьому, майже 80% чоловіків вважають, що так і повинно бути: “головою сім’ї має бути чоловік”, але одночасно половина погодилися з тим, що “жінка так само може бути главою, як і чоловік”. У жінок навпаки: 60% вважають, що головою сім’ї має бути чоловік, але одночасно майже 80% згодні з тим, що “жінка так само може бути главою сім’ї як і чоловік”. У розрізі регіонів, обидві гіпотези знаходять трохи більшу підтримку на Заході і на Півдні, трохи менше – на Сході, найменшу – в Центрі.

Інфо

Джерело.