fbpx
Події
Ситуація контрольована й епідемії немає: лікар про екзотичний вірус Коксакі (відео)

У дитсадку Тернопільської області захворювання підхопили понад 30 дітей.

У Тернопільській та Львівській областях діти хворіють на вірус Коксакі, повідомляють медики. Зокрема, в дитсадку Хоросткова Тернопільської області 32 дитини заразилися вірусом Коксакі, передає ZIK.

За словами батьків, у дітей кишкова інфекція та висипання на шкірі. Крім того, у них почали злазити нігті. Після перевірки дитсадка медкомісія встановила, що проблеми виникли після перенесеної ентеровірусної інфекції.

“Це захворювання, яке викликають більшість збудників, серед них і вірус Коксакі”, – повідомила заввідділу епіднагляду обласного лабораторного центру Марія Павельєва. За її словами, діти заразилися вірусом ще влітку, а залишкові прояви хвороби проявилися тільки зараз.

“Вчасно не встановили діагноз, малюки відвідували дитсадок і заражали один одного”, – повідомила Павельєва. Водночас дитсадок не закриватимуть на карантин.

З січня по жовтень в Тернопільську дитячу лікарню з ентеровірусною інфекцією надійшло понад 30 дітей. Про це повідомила завідувачка інфекційним відділенням Ольга Дивоняк, передає ІНТБ. Ще десять дітей зверталися по медичну допомогу.

Також про вірус повідомляють користувачі соцмереж. “У Тернополі зараз епідемія вірусу Коксакі. Не лікується, потрібно перехворіти. Помилково можуть ставити діагноз стоматит і його лікувати. Дуже заразне”, – повідомив у Facebook користувач Святослав Журовський. Він посилається на дані медиків “швидкої допомоги” і педіатра.

“Ми перехворіли два тижні тому в Одесі, дитині чотири роки, – повідомила в соцмережі користувач Світлана Максимюк. – Три дні дитина була у виразках страшних, на четвертий день все стало сходити. Зараз все пройшло без сліду, але після хвороби дитина дуже нервовою стала”.

Ще про один випадок ентеровірусної інфекції Корреспондент.net повідомила мати хворого з Дніпра. Хворіють на вірус і у Львові, написала у Facebook головний обласний епідеміолог Наталія Тимко.

За словами медиків, захворювання рідкісне, але трапляється у дітей щорічно. Вірус Коксакі особливо часто вражає дітей у віці від трьох до десяти років. Це сезонне захворювання, від якого немає вакцинації. За словами медиків, лікування тільки симптоматичне. Тривалість захворювання – вісім-десять днів.

Читайте також: Вірус Коксакі зараз масово вражає дітей у Тернополі

Джерело.

facebook