fbpx
Політика
Системи прикордонного контролю США вже прибули для надання військової допомоги Україні

Системи прикордонного контролю США вже прибули на українську митницю в рамках надання військової допомоги Україні, і найближчим часом будуть встановлені на українському кордоні.

Дані системи в автоматичному режимі дозволяють бачити будь-які пересування людей, транспортних засобів або суден у прикордонній смузі та зводять до мінімуму людський фактор, повідомила один з ініціаторів проекту, конгресмен США Лоретта Санчес.

Українська прикордонна служба, маючи подібне обладнання, зможе більш ефективно контролювати кордони, і отримає можливість формувати більш концентровані підрозділу для контролю за лінією кордону, сказав генеральний директор ДК “Укроборонпром” Роман Романов.

У концерні уточнили, що перші американські системи прикордонного контролю почнуть діяти на морській ділянці українського кордону. За словами Санчес, США високо оцінюють можливості українських фахівців швидко адаптувати американські технології і розробляти на їхній основі свої власні.

Тому США будуть робити акцент на посиленні навчань та передачі досвіду і технологій України.

“У Конгресі дуже багато тих, хто постійно працює і спостерігає за подіями в Україні, щоб забезпечити посилення країни і подбати про те, щоб агресивна поведінка президента Росії Володимира Путіна проти сусідів не залишалася безкарною”, – підкреслила конгресмен.

У свою чергу, Романів зазначив, що співпраця із США у даному проекті передбачає не тільки постачання готових систем, але і їхню зборку в Україні на основі американських технологій. Виробничу складову забезпечують потужності “Укроборонпрому” у Хмельницькому, Тернополі та Києві.

У той же час конгресмен Санчес зазначила, що США готові до різних форм військово-технічного співробітництва з Україною. Зокрема, вона не залишила без уваги те, що Україна відновлює виробництво крилатих ракет малої дальності, і не виключила, що в цій сфері можливі кооперація і обмін технологіями.

“Ми спостерігаємо за тим, як підвищують свої можливості країни-члени НАТО і європейські держави. Я додаю в цей перелік і Україну. І ми припускаємо, що Україна має значний потенціал у виробництві крилатих ракет малої дальності для потреб значної частини європейських держав. І я бачу можливість для України співпрацювати з США і виготовляти певні елементи озброєнь у цій сфері”, – сказала Санчес.

Нагадаємо, 26 листопада президент США Барак Обама підписав оборонний бюджет США-2016 з $ 300 млн військової допомоги для України.

Джерело.