fbpx
Політика
Суду РФ не заважає, що Савченко – делегат ПАРЄ. Вирок обвинувальний

Донецький міськсуд не бачить перешкод для кримінального переслідування українки Надії Савченко у зв’язку з її статусом делегата ПАРЄ і виносить обвинувальний вирок.

Так суддя Леонід Степаненко заявив, що “суд виходить з того, що Савченко була затримана 30 червня 2014 року, що з урахуванням положення про статус делегата Асамблеї Ради Європи не є перешкодою для її кримінального переслідування”.

Згідно з вироком, з матеріалів справи випливає, що Савченко стала делегатом ПАРЄ лише 26 січня минулого року, тоді як її затримання відбулося на півроку раніше.

“У матеріалах справи є довідка з Міністерства закордонних справ РФ, з якої випливає, що на Савченко не поширюється недоторканність”, – йдеться у вироку.
У судовому рішенні зазначається, що вина Савченко підтверджується численними свідченнями свідків.
“Обумовлювати Савченко немає причин” у сепаратистів з батальйону “Зоря”! – процитував Фейгін позицію суду з вироку.
При цьому суддя відкинув всі свідчення свідків з боку Савченко про її невинуватість.
“Ви всі подуріли?” – не витримала Савченко при черговій заяві судді про те, що суд не погоджується з доводами сторони захисту.

Фейгін

“Свідкам захисту суд не довіряє і їх доводи відкидає, – зачитує вирок суддя Степаненко”, – написав у своєму твіттері адвокат Микола Полозов.

Крім того, суд припинив кримінальне переслідування Савченко по епізоду із замахом на життя мирних громадян Луганської області.

“Суд постановив припинити кримінальну справу стосовно Савченко за обвинуваченням у замаху на життя шести мирних жителів Луганської області, оскільки ця справа непідсудна російському суду”, – оголосив рішення суддя Леонід Степаненко.

Раніше прокуратура також просила виключити з обвинувачення Савченко цей епізод, бо за законом, російський суд не може судити іноземного громадянина за замах на життя іноземного громадянина, вчинене за межами РФ.

Джерело.