fbpx

Суд в Москві встановив, хто зняв гроші, зібрані на лікування Жанни Фріске

У п’ятницю, 21 квітня, в Перовскому районному суді Москви відбулося засідання з розгляду позову благодійної організації «Русфонд» до родичів співачки Жанни Фріске, яка померла від раку головного мозку 15 червня 2015 року, пишуть «Факты и комментарии».

Позивач стверджує, що мав місце факт розкрадання грошей, зібраних глядачами російського Першого каналу на лікування співачки. «Русфонд» вимагає стягнути з рідних Жанни 21,6 мільйонів рублів (382 тисячі доларів). Благодійна організація була змушена піти на це, оскільки родичі Фріске відмовилися надати фінансову документацію щодо витрачання зібраних пожертвувань.

Коли стало відомо про важку хворобу співачки, Перший канал в січні 2014 організував збір пожертвувань на її лікування. Між «Русфонд» і Жанною Фріске в жовтні 2014 року було укладено договір, за яким благодійна організація перерахувала на рахунки співачки в Росбанку більше 25 мільйонів рублів, пожертвуваних телеглядачами.

Читайте також: Сестра Фріске поділилася фото, зробленим в день смерті співачки

Через більш ніж півроку з дня смерті співачки «Русфонд» встановив, що велика частина цих грошей, а саме 20 890 831 рублів, з рахунків Фріске зникли.

На спадок співачки, включаючи її особисті рахунки в банку, претендували батько співачки Володимир Фріске, мати Ольга Копилова (Фріске) і малолітній син Платон, інтереси якого представляє на даний момент цивільний чоловік Жанни Дмитро Шепелєв.

На судовому засіданні адвокат Шепелєва представив документи, з яких випливає, що в Росбанке у Фріске було кілька рахунків – поточний і депозитний в рублях, а також два валютних – в доларах і в євро.

«Гроші, які перебували на поточному та депозитних рахунках, були використані на оплату лікування співачки. У той же час кошти на рахунках в доларах і євро не використовувалися. Однак за два тижні до смерті Жанни Фріске невитрачена частина благодійної допомоги була переведена в готівку за дорученням матір’ю співачки Ольгою Володимирівною Фріске», – заявив адвокат.

Росбанк, в якому суд раніше зажадав відомості про рух грошових коштів по рахунках Жанни Фріске, дав аналогічну інформацію. «Таким чином, є вагомі підстави вважати, що в даний час невитрачена частина благодійної допомоги знаходиться у володінні Ольги Фріске», – заявив адвокат Шепелєва.

Суд постановив викликати матір Жанни на процес для допиту. Наступне засідання суду призначене на 19 травня об 11 годині ранку за московським часом.

Читайте також: Дмитро Шепелєв помічений в обіймах загадкової блондинки (фото)

Адвокат «Русфонду» також клопотав про виклик до суду Ольги Володимирівни. Він зазначив, що до неї є два питання: де знаходиться невитрачена частина благодійної допомоги і чи не бажає вона повернути гроші «Русфонду».

«На цьому наші судові засідання можуть і закінчитися, якщо грошові кошти будуть повернені Ольгою Володимирівною», – підкреслив юрист.

You cannot copy content of this page