fbpx
Політика
Шкідливий лосось з Норвегії, подорожчав до рекордної позначки

У 2015 році Норвегія зафіксувала рекордний експорт риби і морепродуктів.

Ціна норвезького лосося, що поставляється на експорт, в січні досягла максимуму за 30 років на тлі посилення світового попиту та епідемії морських вошей, повідомляє агентство Bloomberg.

Рентабельність розведення лосося суттєво покращилася, хоча ще в 2014 році норвезьким аквафермах обіцяли розорення і деякі з них були змушені продавати рибу нижче собівартості.

За оцінками Норвезької ради з морепродуктів, навала морських вошей (дрібних ракоподібних, що паразитують на різних морських мешканців) призведе до скорочення виробництва лосося на 5% у першій половині 2016 року.

Читайте також: Увага, лосось визнали найтоксичнішою їжею у всьому світі

У 2015 році Норвегія зафіксувала рекордний експорт риби і морепродуктів, зокрема лосося – на 47,7 млрд крон ($5,4 млрд). При цьому перспективи відновлення зростання попиту за останні два роки залучили в країну великих іноземних інвесторів, включаючи Cargill Inc. і Mitsubishi Corp.

З жовтня експортний норвезький лосось подорожчав на 53% – до 61,64 норвезької крони за кілограм ($7,15) на 17 січня, після чого зростання цін дещо сповільнилося, оскільки учасники ринку побоюються, що висока вартість підірве попит. У 2014 році лосось коштував 33,6 крони за 1 кг.

Читайте також:

Поки ослаблення курсу крони до долара США і низки інших валют дещо компенсує зростання цін для країн-імпортерів.В цілому світ споживає близько 2,3 млн тонн лосося в рік, майже половину попиту забезпечують країни Євросоюзу.

Раніше президент США Барак Обама взяв участь у зйомках популярного телешоу про виживання “В диких умовах з Беар Гріллс”. Президент побував на Алясці і пообідав лососем, якого не доїв ведмідь.

Джерело.

Реклама