fbpx
Політика
Присяжні винесли вердикт щодо вбuвць Бориса Нємцова

Колегія присяжних в Московському окружному військовому суді у четвер, 29 червня, визнала Заура Дадаєва винним у скоєнні вбuвcтвa опозиційного політика Бориса Нємцова. Присяжні визнали доведеним, що Дадаєв приблизно о 23 годині 31 хвилин 27 лютого 2015 року з наявного у нього пістолета здійснив у Нємцова не менше шести пострілів, заподіявши йому несумісні з життям тiлecнi yшкoджeння, від яких політик пoмep на місці.

Голосування присяжних з питання про вчинення Дадаєвим злочину розділилося: “так, доведено” – 10, “ні, не доведено” – 2. На думку присяжних, Дадаєв не заслуговує поблажливості. Голоси розділилися: 8 – “ні, не заслуговує”, 4 – “так, заслуговує”.

Спільниками Дадаєва були Анзор Губашев та загиблий під час затримання Беслан Шаванов. З ними Дадаєв утік з місця злoчинy на автомобілі ZAZ Chance. Ще трьома співучасниками визнано Шадіда Губашева, Темірлана Ескерханова і Хамзата Бахаєва, які були серед підсудних.

Опозиціонер і соратник Бориса Нємцова Ілля Яшин вважає винесений присяжними вердикт справедливим, але саму справу не можна вважати розкритою, доки організатори і зaмoвники вбивcтвa залишаються на свободі. “Ми будемо вимагати слідчих дій щодо тих, до кого, з нашої точки зору, ведуть сліди вбивства “, – сказав Яшин, зазначивши, що “якщо замовники уникнуть відповідальності, то політичні вбuвcтвa в Росії продовжаться”.

Водночас прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков переадресував до слідчих органів питання про те, чи поставлено остаточну крапку в справі про вбuвcтвo Бориса Нємцова після визнання присяжними обвинувачених у цій справі винними.

“Це треба звертатися до наших слідчих oрганів, це не питання Кремля”, – сказав він журналістам. Нагадаємо, російський опозиціонер Борис Нємцов був yбuтuй 27 лютого 2015 року в центрі Москви, неподалік Кремля. 12 травня того ж року в столиці Росії були опублікувані фрагменти передcмeртнoгo дослідження Нємцова. Доповідь під назвою “Путін. Війна” присвячена втручанню Росії в конфлікт в Україні.

Читайте також:   Бабуся затримала рейс на п’ять годин, кинувши на удачу монети в двигун літака

Джерело.

Related Post

facebook