fbpx

Організатор вибухів в аеропорту Стамбула жив і в Україні, – ЗМІ

В четвер, 30 червня, ЗМІ назвали ймовірного організатора теракту в Стамбулі. За даними Yeni Safak, теракт організував виходець із Чечні Ахмед Чатаєв, що приєднався до “Ісламської держави” в 2013 році, пише “Комсомольская правда в Украине“.

Газета “Комерсант” у серпні 2015 року писала, що Ахмед Чатаєв є головним вербувальником росіян у ряди “Ісламської держави”. Його прізвисько – Однорукий.

За даними газети, Чатаєв на новорічні свята 2010 приїхав в Україну. Але 3 січня його заарештували, на вимогу російських правоохоронних органів, в Закарпатті. У Росії його засудили за тероризм і боротьбу проти федеральних російських військ у Чечні.

Читайте також: ЗМІ: Теракт у Стамбулі здійснили вихідці з СНД

Однак справа до екстрадиції не дійшла: за чеченця заступилися правозахисники. Вони нагадали українській владі, що Чатаєв отримав статус біженця в Австрії й перебуває під захистом цієї держави. З цієї ж причини Ахмед Чатаєв уник екстрадиції в Росію, коли в 2012 році знову був затриманий у Грузії під час спецоперації проти бойовиків на кордоні з Росією.

Reuters з посиланням на турецького чиновника повідомило, що виконавцями теракту були громадяни Росії, Узбекистану та Киргизстану.

Читайте також: Друзі загиблої в Стамбулі українки: вона пішла слідом за донькою

Джерело.

You cannot copy content of this page