fbpx
Світ
Німеччині не вистачає кваліфікованих робітників: запрошують іммігрантів з-за меж ЄС

Німеччина, незважаючи на великий приплив мігрантів, відчуває гостру нестачу в кваліфікованій робочій силі. Новий законопроект спрямований на залучення до Німеччини саме таких іммігрантів з-за меж ЄС.

У Німеччині на ринку праці спостерігається серйозна диспропорція. Економісти попереджають, що протягом найближчих 10 років 10 000 000 позицій на ринку праці не зможуть бути заповнені без міграції. У світлі таких невтішних прогнозів 6 листопада 2016 року соціал-демократи Німеччини (СДПН) опублікували проект нового закону про імміграцію. Він покликаний дати можливість людям з-за меж ЄС подавати заявку на проживання в Німеччині на підставі їх кваліфікації та сімейних відносин. В його основу покладена канадська система балів за певні пункти.

Томас Оперманн, лідер соціал-демократів у Бундестазі, сказав, що новий законопроект буде оцінювати потенційних іммігрантів з точки зору віку, освіти, досвіду роботи, знання мови і здатності інтегруватися в німецьке суспільство.

Максимально можлива кількість балів, яку може набрати іноземний заявник, – 100 балів. Передбачається, що випускники університетів повинні набрати принаймні 65 балів, щоб мати шанс отримання посвідки на проживання.

У проекті закону наводиться такий приклад: “25-річний інженер з Індії, який має ступінь магістра, розмовляє німецькою та англійською мовами, і вже отримав пропозицію про роботу отримає 75 балів”.

Особи, які отримали візи, будуть мати можливість привезти з собою найближчих родичів. Однак вони матимуть обмежені можливості по базовому соціальному захисту населення протягом перших п’яти років проживання в Німеччині. Новий закон не вплине на діючі закони про надання притулку.

“Політично переслідувані люди будуть як і раніше мати право клопотати про надання притулку. Бажання отримати роботу не є підставою для надання притулку”, – йдеться в доповіді.

Передбачається, що Бундестаг буде щорічно встановлювати імміграційні квоти. У законопроекті в перший рік після набрання ним чинності передбачена квота в 25 000 чоловік. Oперманн заявив, що його партія ставить собі за мету прийняти новий закон, який регулює міграцію кваліфікованих працівників з-за меж Європейського Союзу, до національних виборів, які відбудуться на вересні 2017 року.

Читайте також: “Поляків ніхто зараз у світі так не любить, як українці”, — польська письменниця

Джерело.