fbpx
Світ
“Поляків ніхто зараз у світі так не любить, як українці”, — польська письменниця

В Українському домі у Варшаві відбулася зустріч з авторкою книги «Вбити дракона. Українські революції» (пол. Zabić smoka. Ukraińskie rewolucje) Катажиною Квятковською-Москалевич.

Польська журналістка вже понад десять років займається східною тематикою, пише не тільки про Україну, а також про Білорусь та Росію. Ідея написання книги «Вбити дракона» народилася у неї в результаті неодноразових поїздок та спілкувань з українцями як у мирний час, так і у період трагічних подій на Майдані.

Катажина Квятковська-Москалевич пригадала, що Україна «увійшла стрімким потоком у польський дискурс» ще у час Помаранчевої революції. Тоді країною зацікавилася у першу чергу польська молодь, у тому числі авторка книги. Тим не менше, у книзі «Вбити дракона» Катажина Квятковська-Москалевич прискіплива до України. Як пояснила вона, це тому, що Україна їй «дуже близька».

«Це така ніжна прискіпливість, що є результатом близькості. У схожому тоні я писала б і про Польщу. Це не повчання, а писання із глибокими почуттями до України», — відзначила авторка.

Вцілому, «Вбити дракона» Квятковської-Москалевич — дуже емоційний текст про Україну. Основне відчуття, що може скластися після прочитання книги, це те, що Україна — дуже несправедлива країна. Однак, за словами авторки, в Україні просто більше помітні негативні явища, що притаманні як на регіональному, так і на світовому рівнях.

Те, що захопило Катажину Квятковську-Москалевич — це здатність українців «сміятися крізь сльози та кепкувати з самих себе».

«Історії у моїй книзі драматичні, навіть трагічні. Але у них з’являється щось гоголівське, якийсь спалах гумору, хоча він дуже ситуативний. Мене вражає в українцях вміння зберігати дистанцію до самих себе. У росіян і поляків здебільшого відсутня ця риса. У нас все дуже серйозно, ми не любимо, коли над нами сміються. Натомість українці самоіронізують, кепкують самі з себе. Завжди можна вловити у них оте підморгування та посмішку. Це мені дуже подобається, адже нагадує мені власне вміння триматися на відстані до своєї національної ідентичності. Саме тому я люблю писати про Україну, люблю там бувати і сприймати цей гумор», — розповіла авторка.

Квятковська-Москалевич звернула увагу, що у Польщі складно знайти хоча б одну родину, яка б не чула якихось застережень щодо українців, у зв’язку з чим серед поляків зберігається багато упереджень України і до нині.

«Це прикро, бо мені здається, що впродовж вже тривалого часу поляків ніхто так зараз у світі не любить, як українці. В Україні я всюди зустрічалася із симпатію до поляків. Українці із заходу на схід просили мене передати велику подяку полякам за ту допомогу і підтримку, яку вони дали Україні», — наголосила авторка книги «Вбити дракона».

Читайте також: Шокуючий антирейтинг до Порошенка: скільки українців розчарувалися? (відео)

Джерело.