fbpx
Світ
Німеччина запропонувала нову програму працевлаштування для іноземців

Упродовж останніх років у фахівців з країн, які не входять до ЄС, з’явилося кілька можливостей для працевлаштування в Німеччині за полегшеною процедурою. Одна з них – зовсім нова, повідомляє «DW».

Від липня 2012 року висококваліфіковані кадри можуть отримати “блакитну картку” (Blue Card). Одна з обов’язкових умов для цього – диплом про вищу освіту. Дві інші – наявність контракту на роботу та зарплатня до відрахування податків не менш ніж 49600 євро на рік або 38688, якщо йдеться про представників особливо затребуваних у Німеччині професій: лікарів (за винятком стоматологів), математиків, архітекторів, фахівців ІТ-сфери та природничих наук. За кількістю “блакитних карток”, отриманих досі, українці посідають четверте місце. На третьому – росіяни.

Окрім того, від 2013 року спрощено доступ до німецького ринку праці для фахівців з-за меж ЄС, які здобули профтехосвіту. Для цього необхідно знайти місце роботи в Німеччині та пройти процедуру перевірки кваліфікації. Важливою вимогою є й те, щоб професія була вказана в так званому “білому списку” (Positivliste). Цей перелік найзатребуваніших фахівців міститься на сайті Федерального агентства праці. Він оновлюється щопівроку і нині налічує понад три десятки напрямків.

Читайте також: Ринок праці однієї з найбагатших країн Європи потребує десятків тисяч іммігрантів

У жовтні 2016 року шанс працевлаштуватися в Німеччині з’явився і в усіх інших фахівців з профтехосвітою. Щоправда, фірма-працедавець повинна базуватися у федеральній землі Баден-Вюртемберг. У цьому регіоні тестуватимуть нову програму PuMa. Її повна назва – punktebasiertes Modellprojekt für ausländische Fachkräfte – пілотний проект для іноземних фахівців на основі бальної системи. У чому особливість новації?

Найкращі шанси отримати роботу в тих, кого вважатимуть найбільш готовими до швидкої інтеграції в Німеччині. Кандидатів оцінюють за 100-бальною шкалою. Для участі у програмі потрібно набрати якнайбільшу суму. Головний критерій – знання німецької мови. Володіння німецькою на рівні B2 одразу гарантує 100 балів. Знання на рівні B1 – 50 балів, A2 – 25. Заяви від претендентів з мовним рівнем, нижчим за A2, не приймають. Підтвердити знання мови можна за допомогою сертифікатів Ґете-Інституту, TestDaF, DSH, DSD, ÖSD або німецького атестату про закінчення середньої школи (Abitur). Мовний диплом має бути отриманий не пізніше, ніж за рік до моменту подання заяви.

У тих, в кого мовні знання нижчі рівня В2, є можливість отримати необхідну кількість балів за іншими критеріями. Так, за знання англійської або французької мов на рівні В1 дають ще 25 балів. Наявність родичів до другого рівня родинних зв’язків (батьків, дітей, брата, сестри, бабусі чи дідуся), які мешкають у Баден-Вюртемберзі, гарантує 50 балів. Попередня робота, навчання чи стажування в Німеччині загалом не менше 12 місяців (можна розділити на максимум три часових проміжки) – ще 50 балів. Враховується і досвід проживання в одній із країн ЄС (мінімум півроку, поділені максимум на два рази) та додає ще 25 балів.

Обов’язкова умова – наявність диплома про професійну освіту. Потрібно щонайменше два роки навчання. Важливо врахувати, що за деякими спеціальностями в Німеччині професійне навчання відбувається без відриву від виробництва, а в інших країнах їх викладають у вишах. У таких випадках доступ до участі у програмі відкритий і для осіб з вищою освітою, але їм доведеться довести наявність досвіду роботи. Перевірити, як ваш диплом оцінюється за німецькими стандартами, можна на сайті www.anerkennung-in-deutschland.de. Диплом обов’язково доведеться підтвердити в відповідному німецькому відомстві.

Із запитаннями щодо працевлаштування в Німеччині та участі в програмі PuMa слід звертатися до віртуальної сервісної служби (Virtuelles Welcome Center), за телефоном +49 228 713-1313, електронною поштою: make-it-in-germany@arbeitsagentur.de або за допомогою контактного формуляру на сайті програми PuMa.

Фахівці Федерального агентства праці допоможуть розібратися з вимогами, пояснять алгоритм дій і, якщо ви отримаєте необхідні 100 балів, навіть підтримають під час пошуку працедавця. За словами Беате Рабе, у 2016 році сюди вже звернулися 700 людей з країн СНД, щоб дізнатися про свої шанси на німецькому ринку праці. Новою програмою PuMa теж уже цікавилися, але поки що заяви на участь не надходили.

Читайте також: У Польщі впровадили нові правила працевлаштування для українців

Джерело.

facebook