Без рубрики
Мислити як мільярдери. У чому секрет успіху?

Завжди мріяли стати мільйонером чи, краще, мільярдером? Ті, хто досяг успіху, зробили це завдяки поєднанню інтелекту, ресурсів і наполегливої праці.

Проте багато звичайних людей мають ці риси, але мільярдерами не стають. Що ж такого є в природі цих людей, що дозволяє їм виділитися з решти? І чим філософія життя мільярдерів відрізняється від мільйонерів?

Ми запитали про це на сайті запитань і відповідей Quora. І ось що розповідають учасники дискусії.

Розумний і ще розумніший

Підприємець із Кремнієвої долини Алекс Мур знайомий із кількома мільярдерами, десятками мільйонерів і багатьма звичайними людьми. Отже, він знає різницю.

“Мільйонери, як правило, дуже добре розуміють систему створення вартості (тобто успішні стартапи) і вміють знайти своє місце в цій системі, – пояснює пан Мур. – Високий інтелект дозволяє їм тонко відчувати особливості часу і створювати цінності, які розширюють сучасну культуру. Вони залучають до цього процесу своїх талановитих і розумних друзів.

Головна ідея такого світогляду в тому, що світ – це не усталена система, він змінюється, а вони бачать свою роль в тому, щоб активно приймати участь у змінюванні світу, каже бізнесмен.

“Мільярдери, приміром, сприймають світ як такий “який піддається виміру і змінам”, – додає він.

Часто заможні засновники компаній “дивляться на світ і розуміють, як перемістити шматочки пазлу, щоб змінити картину навколо, – пише підприємець. – Вони шукають слабкі сторони екосистеми, знаходять дірки і розуміють, що додати, аби створити цінності, які принесуть переваги”.

На думку Стівена Ту, мільярдери вміють мислити глобально. “Мільярдери розуміють силу економічного важеля, тобто вони вміють отримувати значні прибутки за невеликих витрат, а також розуміють силу праці в команді, – пише блогер. – Мільйонери і звичайні люди не вміють цього робити, вони не знають, як зібрати і очолити ефективну команду”.

Маргінальна ментальність

Проте інтелект такого рівня приносить незручності, вважає Карлос Торрес. Мільярдери – вигнанці в суспільстві.

“Мільярдери, здається, мають більше спільного з волоцюгами, ніж із мільйонерами, бо їхній спосіб мислення не вписується в жодні рамки, їхній світогляд цілком незалежний і навіть маргінальний, – пише учасник дискусії. – Вони зосереджені на своїй пристрасті. І гроші – не головне для них”.

Ця соціальна непристосованість виявляється і в їхньому особистому житті. “Мільярдери, з якими я знайомий, не чекають на вихідні з нетерпінням, – пише Алекс Мур. – Вони не випивають з друзями. Вони працюють з п’ятої ранку до півночі щодня, включаючи вихідні. Вони не спілкуються з друзями, для них друзі – лише частина роботи”.

На відміну від мільярдерів, зазначає пан Торрес, “мільйонери краще розуміють свої потреби, вони зосереджені на тому, щоби зберегти своє багатство, і вміють зупинитися, поки вони ще попереду”.

Три стовпи

На думку Венді Чень, є три головних чинники, які визначають, хто стане мільярдером, а хто залишиться на три нулі позаду.

“Мільярдери та особи з надвисокою чистою вартістю активів, яких я знаю особисто, зосереджені на цих трьох факторах, зокрема на третьому, – пише Венді. – У той час, як мої знайомі молоді мільйонери витрачають багато часу, працюючи над пунктами один і два”.

Венді Чень називає ці три стовпи менталітету мільярдера:

1. Відчуття свого “я”: гостре усвідомлення того напрямку, в якому ви бажаєте рухатися, і самодисципліна, яка дозволяє досягнути цього.

2. Відчуття інших: емпатія (вміння розуміти почуття інших) і здатність надихати інших людей.

3. Відчуття зовнішнього світу: усвідомлення того, куди рухається великий світ, і що можна зробити, щоби вплинути на цей рух.

Третій напрямок – вирішальний, на думку пані Чень, яка додає, що мільярдери пристосовують світ до свого бачення. “Здається, вони нічого не бояться. Вони готові зворушити гори, змінювати суспільство, лобіювати закони для втілення свого бачення світу”.

Читайте також: ЦУКЕРБЕРГ РОЗБАГАТІВ НА $ 4,3 МЛРД ЗА ДВІ ГОДИНИ

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Capital.

Реклама

Related Post

facebook