fbpx
Світ
Маріанська западина виявилася токсичнішою найбрудніших річок

Міжнародна група вчених встановила, що на дні Маріанської западини в Тихому океані знаходяться смертельно небезпечні токсини – поліхлоровані біфеніли (ПХБ) і полібромдіфенілові ефіри (ПБДЕ). Причому, за словами вчених, їх концентрація там набагато вище, ніж в найбільш забруднених річках на планеті, передає Nature.

За словами фахівців, ПХБ мають дуже високу токсичність в поєднанні зі здатністю накопичуватися в жировій тканині. Ці речовини смертельно небезпечні для здоров’я людини, оскільки дуже потужно і руйнівно впливають на імунітет.

ПХБ сприяють розвитку раку, а також вражають внутрішні органи. А крім того, ці токсини мають мутагенну дію, завдяки чому позначаються на здоров’ї наступних поколінь.

В ході дослідження було встановлено, що їх концентрація на дні океану приблизно в 15 разів перевершує найтоксичніші річки в світі, серед яких Чжуцзянь і Ляохе в Китаї. За припущенням фахівців, причиною цього може бути розташування западини – занадто близьке до заводів з переробки пластмаси, а також до військової бази США на острові Гуам.

Вчені вивчили також вплив ПХБ на живі організми мешканців океану, і встановили, що токсини містяться в організмах креветок, що мешкають на великих глибинах.

“Коли ви кидаєте сміття в море, воно тоне, досягає дна і накопичується, так як рухатися більше йому нікуди. Одного разу глибини океану можуть виявитися більш забрудненими, ніж гирла річок, хімікати з яких вимиваються у відкриті води”, – прокоментував результати дослідження професор Алан Джеймісон.

Читайте також: ДРЕВНІЙ МЕГАПОЛІС У ДЖУНГЛЯХ КАМБОДЖІ (ФОТО)

Джерело.

Реклама