fbpx

Древній мегаполіс у джунглях Камбоджі (фото)

Австралійські вчені за допомогою нової лазерної технології змогли виявити в непрохідних джунглях Камбоджі кілька стародавніх міст.

Про це повідомляє Сегодня з посиланням на IFLScience.

Всесвітньо відомий храмовий комплекс Ангкор-Ват у Камбоджі є найбільшим в світі, маючи площу 200 квадратних кілометрів. Однак тепер стало відомо, що він набагато більше, ніж передбачалося раніше. Як виявилося, навколо нього знаходяться декілька міст, які в цілому складають цілий мегаполіс. Але, як відзначають вчені, споруди та інша інфраструктура прихована під непрохідними джунглями.

Як повідомляють археологи, щоб виявити стародавні споруди, використовувалася технологія лазерного сканування, яка раніше була розроблена для виявлення підводних човнів.

LiDAR – технологія, яка з вертольота посилає лазерні промені, які відбиваються від землі і обробляються спеціальною оптичною системою. В результаті можна скласти точну карту захованих об’єктів.

Таким чином, австралійські вчені змогли виявити навколо Ангкор-Вата кілька міст, які з’єднуються мережею доріг і каналів. Деякі з них площею перевершують Пномпень, столицю Камбоджі. Їх вік оцінюється в 900-1400 років.

Це відкриття може змінити сучасні уявлення про історію великої кхмерської імперії.

Читайте також: “Надзвичайні стосунки”. Досі невідоме, таємне листування Папи Івана Павла ІІ з жінкою

0001_1

0001_2

3a3c3bda4cce4a73a6b0e1d0cff0363f_angkor_wat_07

4

91s6aytvjii

VLS_01

Джерело.

You cannot copy content of this page