Політика
Луценко розповів подробиці обшуку в Одеській ОДА

Генпрокурор підкреслив, що у цих слідчих діях немає ніякої політичної складової

Сьогоднішні обшуки проходили в рамках кримінальної справи за фактом незаконних операцій з відшкодування ПДВ посадовими особами Генерального консульства Грузії в Україні в 2012-2013 роках. Про це повідомляють у прес-службі ГПУ.

За словами генпрокурора, слідчі дії проводилися за запитами народних депутатів про перевірку діяльності низки благодійних фондів, зокрема фонду “На благо Одеси”. Цей Фонд потрапив під увагу правоохоронців через те, що екс-Генконсул Грузії в Україні Теймураз Нішніанідзе отримав відшкодування ПДВ на суму близько 20 мільйонів гривень.

Читайте також: СБУ і ГПУ проводять обшук в Одеській ОДА (відео).

“У ході обшуків було вилучено достатньо інформації, яка буде використана слідчими СБУ і ГПУ в рамках вищезгаданої справи, а також при розгляді справ про неправомірні дії посадових осіб у поточний час”, – йдеться в повідомленні.

Також Луценко зазначив, що при проведенні слідчих дій з боку правоохоронних та наглядових органів незаконних дій не здійснювалося. Обшуки проводилися на законних підставах.

Дана справа перебуває у провадженні СБУ, Генпрокуратура здійснює нагляд за дотриманням законності при проведенні слідчих дій.

До самого голови Одеської ОДА М. Саакашвілі питань у слідчих не було.

“Вищевказані слідчі дії в Одесі не мали ніякої політичної складової”, – підкреслили в ГПУ.

Також Луценко додав, що перевірки діяльності низки благодійних фондів на території України будуть проведені найближчим часом.

Як повідомлялося, в Одесі правоохоронці проводять обшуки в адміністративному будинку обласної державної адміністрації, а також в інших офісах. Обшуки стосуються діяльності одного з радників голови ОДА Нішніанідзе.

Нішніанідзе – колишній генконсул Грузії в Україні, став позаштатним радником голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі в липні 2015 року.

Читайте також: Саакашвілі обурився обшуками ГПУ у соратника: З глузду з’їхали? (відео).

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook