fbpx
Події
“Лондонський міст впав”: у Британії написали про смерть Єлизавети II

У Британії розписали план дій на випадок смерті королеви Єлизавети II. Його опублікувала газета The Guardian, передає Meduza.

“Наступне серйозне потрясіння в британському суспільному житті, насправді, сплановано до хвилини. Це суспільно важлива подія, яка буде оплачена за наш рахунок і абсолютно точно відбудеться. За даними Національної статистичної служби, британка, що досягла 91 року – стільки королеві виповниться в квітні, – в середньому може прожити ще чотири роки і три місяці. Королева наближається до кінця свого правління в найнеспокійніший момент, коли неясно місце Британії в світі, а саме королівство роздирають внутрішньополітичні протиріччя”, – пише видання.

План дій на випадок смерті королеви Єлизавети II є біля Букінгемського палацу, уряду і “ВВС”. Найімовірніше, йдеться в цих документах, що королева помре в колі сім’ї після нетривалої хвороби. Так було, коли вмирала Королева-мати: все сталося напередодні Великодня, Королева-мати встигла зателефонувати своїм друзям, щоб попрощатися з ними, а також роздати своїх коней. На кілька останніх годин життя монарха найважливішою людиною в його оточенні стане його лікар, гастроентеролог професор Х’ю Томас. Саме він буде вирішувати, хто може увійти в королівські покої, і яку інформацію про стан здоров’я можна розголосити.

Найімовірінше, королівський палац випустить кілька коротких заяв про погіршення стану монарха. Першим чиновником, який дізнається про смерть королеви, стане її особистий секретар сер Крістофер Гейдт. Саме він доповість про подію прем’єр-міністру, сказавши кодову фразу “Лондонський міст впав”. Після цього про смерть королеви Єлизавети II повідомлять урядам ще 15 країн, де вона правила, і представникам 36 країн-учасниць Співдружності, для яких британський монарх служив символічною фігурою.

Весь цей час жителі Великобританії не будуть знати про кончину монарха. Втім, у випадку з Єлизаветою II сумна звістка дійде до британських підданих швидше, ніж будь-коли. Виключне право “ВВС” на передачу такого повідомлення зараз вже не діє, тому новина про смерть монарха буде передана з позначкою “Терміново” в британське агентство Press Association і в усі світові ЗМІ.

Читайте також: Тереза Мей розчарувала королеву Єлизавету, – The Times

До друку і в ефір відправляться некрологи і вже заготовлені матеріали. Відомо, що у The Times таких статей вистачить на 11 днів, а канали Sky News і ITN неодноразово проводили “навчання”, відпрацьовуючи план дій на випадок смерті монарха (більш того, у телеканалів вже навіть є письмові домовленості з експертами щодо королівської сім’ї про ексклюзивну співпрацю). Співробітники “ВВС” протягом 30 років проходять такі “навчання”, відпрацьовуючи всілякі сценарії кончини членів королівської сім’ї: від Королеви-матері, яка подавилася рибної кісткою, до принцеси Діани, що потрапила в автокатастрофу на трасі M4. Головна мета цих репетицій – допомогти журналістам знайти правильні слова, відповідні до сумного приводу.

Смерть одного монарха і сходження на престол іншого буде драматичною подією, адже більшість британців не застали минулої зміни влади. Королева стала символом британської нації, і це останнє, що пов’язує Британію з її колишнім величчю, яка все ще визначається через перемогу у Другій світовій війні.

Джерело.

Related Post

facebook