fbpx
Дозвілля
Гарвардські вчені розповіли, скільки потрібно спати, щоб схуднути

Дослідження Гарвардських вчених показали, як міцний сон впливає на втрату ваги. Для отримання даних експерти вивчали гігієну сну більше 130 жінок протягом десяти років, пише New York Post. В результаті вчені прийшли до висновку, що ті, хто дотримувався режиму сну, мали на 45 відсотків нижчу ймовірність розвитку діабету другого типу, а також ожиріння, у порівнянні з жінками, які порушували режим.

В першу чергу набір ваги в даному випадку пов’язаний з нічним голодом. Експерти пояснюють, що під час розладу циркадного ритму сну, організм виробляє більше греліну, гормону, який підвищує апетит. Таким чином, будь-перекус приносить в організм додаткову порцію калорій.

Читайте також: Чому ви ніколи не висипаєтеся. Шість найшкідливіших міфів про сон, – експерт Інституту сну
Ще однією причиною набору ваги через недотримання гігієни сну вчені називають постійну втому. В одному з досліджень йдеться, що за чотири дні мінімального сну організм стає менш чутливим до інсуліну, тому збільшується ризик збереження жиру. Більше того, було виявлено, що люди, які спали по вісім годин на добу, втрачали вагу в два рази швидше тих, хто спав близько п’яти годин, незважаючи на однакову кількість вживаних калорій.

Читайте також: Страшний сон Президента Порошенка підкорює мережу(Відео)

Оскільки здоровий сон є одним з ключових факторів втрати ваги, вчені дали п’ять порад, які допоможуть боротися із зайвими кілограмами:

1. Здоровий сон. У нормі людина повинна спати від 6,5 до 8,5 годин.

2. Побудуйте режим дня. Лягати спати і прокидатися потрібно в один і той же час кожного дня.

3. Слід знизити температуру в кімнаті. Більш прохолодне повітря підвищить чутливість організму до інсуліну.

4. Закривайте штори. Жінки, які сплять в темних кімнатах, мають більш міцний сон і менш схильні до набору ваги.

5. Вимикайте гаджети. Щоб міцно спати, рекомендується припинити користуватися електронними пристроями за півгодини до сну.

Джерело.