fbpx
Світ
Франція блокує продовження санкцій проти Росії, – ЗМІ

У Євросоюзі готові остаточно юридично затвердити продовження економічних санкцій проти Росії, але уряд Франції ще погоджує це питання в національному парламенті

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на високопоставленого дипломата ЄС.

“Посли цього тижня схвалили політичне рішення продовжити санкції проти Росії на подальші півроку. Головування Нідерландів прагне завершити цей процес цього тижня у п’ятницю на засіданні Ради ЄС із загальних справ. Але це питання наразі не внесено до порядку денного, адже невідомо, чи уряд Франції встигне погодити це рішення зі своїм парламентом”, – розповів співрозмовник агентства.

Читайте також: Відома актриса покинула Росію (фото)

Водночас він наголосив, що це є нормальний процес ухвалення рішення, і ЄС ще має час до кінця липня, щоб остаточно юридично схвалити продовження на подальші півроку дії секторальних економічних обмежувальних заходів, запроваджених відносно Росії у відповідь на агресію проти України.

Як також повідомили джерела у дипломатичних колах, під час схвалення рішення у вівторок, 21 червня, постійними представниками країн-членів при Раді ЄС про продовження санкцій проти РФ, усі 28 урядів принципово підтримали це, але три країни – Франція, Велика Британія і Швеція – скористалися процедурою так званого “парламентського резерву”, що передбачає отримання погодження з цього питання у національних парламентах.

Європейські дипломати зазначають, що відносно Лондона і Стокгольма в питанні продовження санкцій немає жодних проблем, і це є суто формальною процедурою, яка має бути завершена до кінця тижня.

Джерело.