fbpx
Політика
Чи буде безвізовий режим? В ЄС не вважають, що Україна виконала всі вимоги

Після зустрічі з дипломатами нардеп Лещенко повідомив про заяви в Брюсселі.

В Євросоюзі не вважають, що Україна виконала всі законодавчі зобов’язання в рамках переходу до скасування віз. Про це повідомив народний депутат від БПП Сергій Лещенко після зустрічі в Брюсселі з високопоставленими представниками дипломатичного відомства ЄС.

“Якщо точно, то Україна виконала три з п’яти вимог для переходу до прийняття відповідного рішення. ЄС відносить прийняття поправок у три закони минулого тижня, але

1) ЄС не зараховує закон про декларування, за яким кримінальна відповідальність вводиться тільки з 2017 року;

2 ) ЄС чекає формування Національного агентства запобігання корупції”, – написав Лещенко в Facebook.

Депутат зазначив, що якщо Україна хоче скасувати візи влітку 2016 року, вона найближчими тижнями має поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях уже цього року, а також дообрати трьох членів НАПК.

“Проблема в тому, що в одному пакеті з Україною щодо скасування віз є Грузія, яка вже багато місяців тому виконала всі вимоги ЄС і очікує аналогічних кроків від України. Кілька тижнів тому президент Єврокомісії Юнкер пообіцяв прем’єр-міністру Грузії, що якщо Україна не виконає всі додаткові вимоги найближчими тижнями, україно-грузинський пакет буде розірвано”, – заявив Лещенко.
Він підкреслив, що цей “розрив” загрожує тим, що Україна може потрапити в пакет до Туреччини, а це загальмує процес скасування віз на багато місяців.

Лещенко

Лещенко1

Джерело.