Політика
Чорні сторінки російської журналістики: фантастична кар’єра та загадкове вбивство Лістьєва (відео)

Сьогодні російському журналістові Владу Лістьєву могло би виповнити 60 років. Він був головною телезіркою всього пострадянського простору. Традиція убивати найяскравіших журналістів у Росії почалася саме з нього.

Відвертим і гострим на язик – саме таким Влад Лістьєв запам’ятався мільйонам глядачів. У Росії початку 90-их телеведучий був неначе з іншої епохи – не боявся незручних запитань і запрошував найвпливовіших гостей. Через його студію пройшли Єгор Гайдар, Михайло Ходорковський, Михайло Горбачов. Розмови виходили живими, а подекуди і по-справжньому гарячими.

Свою кар’єру Влад Лістьєв зробив у телекомпанії “Від”, засновником якої він і був. Там створив легендарні “Тему”, “Час пік” і “Поле чудес”. На екрані люди бачили розумного і дотепного ведучого. Але перш ніж стати зіркою, Лістьєв пережив смерті двох синів, страждав від алкоголізму і навіть пробував покінчити з життям.

Телебачення, на яке Лістьєв прийшов у 87-му році, стало віддушиною, що врятувало від більшості проблем. Його програми дивились і обговорювали мільйони. Тож Лістьєва запросили стати гендиректором ОРТ. Втім, очолював його менше двох місяців – 1 березня 1995-го року Лістєва убили.

Із Владом Лістьєвим розправилися у під’їзді власного будинку. Його замовили. Та хто саме – російська поліція безрезультатно з’ясовує от уже 20 років. За цей час справа кілька разів змінювала слідчих, а її фігуранти загадково помирали. Правди так і не розкрили.

Одна із версій – це справа рук рекламних магнатів. Досі ходить легенда, що Лістьєв хотів прибрати рекламу з першої кнопки російського телебачення. Чи так це насправді, шансів дізнатись схоже не залишилось.

Читайте також: Зброя Судного дня. Західні ЗМІ про нову ракеті Росії.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook