Без рубрики
Чому в Литві автомобілі коштують у кілька разів дешевше, ніж в Україні. Експеримент “Грошей” (відео)

Ціни на легковики у Вільнюсі стартують від 20 тисяч гривень. Журналісти програми “Гроші” провели експеримент, аби дізнатися, скільки коштують легкові автомобілі в столиці Литви Вільнюсі. Виявилося, що там вони в кілька разів дешевші, ніж в Україні.

Скажімо, “Форд Фокус” можна купити за 39 тис. грн, “Опель” – за 50 тис. грн, “Фольксваген” – за 20 тис. грн (стільки ж в Україні коштує iPhone 6), “Ауді А4” – 100 тис. грн.

Причина – в податках. Адже Україна, найбідніша країна Європи, має найвищі податки на ввезення імпортного авто. Іноді навіть до 50%. Такі законодавчо закріплені податки вигідні вітчизняним виробникам, які лобіюють інтереси через “своїх” людей і в парламенті, і в уряді, і в Адміністрації президента.

Журналісти “Грошей” не втрималися і купили у Литві автомобіль. Про схему, як вони це робили, аби уникнути шалених податків в Україні, а найголовніше – про ризики, дивіться в сюжеті.

Журналісти “Грошей” влаштували ексклюзивний автопробіг з Вільнюса та дізналися схему, як завезти автомобіль в Україну без розмитнення. А також з’ясували, хто зацікавлений в тому, щоб українці не купували автомобілі за кордоном. Держава дере з нас майже 30% вартості нового авто, а зі вживаних – всі 50%. І після анонсованого відставним Яценюком зниження податків на ввезення вживаних авто вони не стануть дешевше.

Читайте також: Отримати виплату з “автоцивілки” у свого страховика зможуть не всі водії.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook