Без рубрики
Бурштинова лихоманка: скільки грошей втрачає Україна від нелегального видобутку?(Інфографіка)

Після Революції Гідності в Україні неодноразово порушувалося питання боротьби з незаконним видобутком бурштину. Найбільш «гарячою точкою» на сьогоднішній день є Рівненська область, де нещодавно відбулися зіткнення між правоохоронцями і копачами.

«Слово і Діло» вирішило показати, скільки коштів проходить повз державну казну через незаконний видобуток «сонячного каменю».

Так, щорічний загальний обсяг нелегального видобутку бурштину становить 300 тонн, що в грошовому еквіваленті дорівнює 200-300 млн доларів. Водночас, річний видобуток держпідприємства «Укрбурштин» становить лише 1-3 тонни на рік. До слова, у 2015 році українськими митниками було вилучено 605 кг бурштину, польськими – 19,5 тонн.

Читайте також: З’ЯВИЛОСЯ ВІДЕО БІЙКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ З КОПАЧАМИ БУРШТИНУ(ВІДЕО)

burshtyn1

Варто зазначити, що з 18 обіцянок голови Рівненської області Віталія Чугуннікова, які зафіксувало «Слово і Діло», немає жодної, яка б зачіпала тему незаконного видобутку бурштину. І це при тому, що регіон Чугунніков очолює вже два роки. Замість обіцянок глава Рівненської ОДА віддає перевагу гучним заявам, які на результат, втім, не впливають.

Губернатори сусідніх Житомирської та Волинської областей – Сергій Машковський і Володимир Гунчик, дали на тему бурштину дві і одну обіцянку відповідно.

burshtyn2

Реклама

Related Post

facebook